Gökçay Yoluna Renkli Baskılı Asfalt Yapılıyor

Isparta Belediyesi, Etnografya Halı ve Kilim Müzesi’nden Kirazlıdere yol ayırımına kadar uzanan güzergahta renkli baskılı asfalt çalışması başlattı.

Yayınlanma:
Gökçay Yoluna Renkli Baskılı Asfalt Yapılıyor

Isparta Belediyesi, Etnografya Halı ve Kilim Müzesi’nden Kirazlıdere yol ayırımına kadar uzanan güzergahta renkli baskılı asfalt çalışması başlattı. Aynı yol üzerinde oluşturulan bisiklet yolunda da asfaltlama yapılıyor.

Isparta Belediyesi, Gökçay Mesirelik Alanının çevresini güzelleştirmeye devam ediyor. Daha önce Etnografya Halı ve Kilim Müzesi önünden Gökçay’a çıkan yoldaki kilit taşlar kaldırılarak, gidiş geliş toplam 2800 metre uzunluğundaki yolda birinci kat asfalt çalışması gerçekleştirilmişti.

Bu bölgede kaldırımlar ve orta refüj begonit taşla kaplanmıştı. Çalışmanın devamı olarak da eski Huzurevi önünden Kirazlıdere yol ayrımına kadarki bölümde de bozulan kilit taşlar kaldırılmış yol gidiş geliş olarak ortadan bölünerek asfaltlanmıştı.

Bu çalışmanın devamında ikinci aşamaya geçildi. Etnografya Halı ve Kilim Müzesi önünden başlayıp Gökçay’a çıkan yolda renkli asfalt çalışması başlatıldı. İlk olarak yolun baskılı asfaltı dökülüyor. Bu işlemin ardından yolda renklendirme çalışmaları yapılacak.

Aynı işlem eski Huzurevi’nin önünden Kirazlıdere yol ayrımına kadar ki bölümde de uygulanacak. Ayrıca bu güzergah üzerinde oluşturulan bisiklet yolu da asfaltlanıyor. Bölgede Gökçay Kavşağından Kirazlıdere Seyir Terasına kesintisiz toplam 4 km’lik bisiklet yolu faaliyete geçirilmiş olacak.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.