Gül Şehri Isparta’nın Kültür Elçileri

Isparta Uluslararası Öğrenci Derneği’nin “Gül Şehri Isparta’nın Kültür Elçileri” projesi İçişleri Bakanlığı tarafından destek gördü.

Yayınlanma:
Gül Şehri Isparta’nın Kültür Elçileri

Isparta Uluslararası Öğrenci Derneği’nin “Gül Şehri Isparta’nın Kültür Elçileri” projesi İçişleri Bakanlığı tarafından destek gördü. Projenin onaylanmasının ardından Vali Aydın Baruş Dernek Başkanı Ali Aslan ve beraberindeki yabancı öğrencileri kabul etti.

Projenin hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Baruş projeyle birlikte Isparta’nın tanıtımına katkı sağlanacağına inandığını belirterek Isparta’da öğrenim gören uluslararası öğrencileri, birer kültür elçisi olarak gördüklerini söyledi.Görüşmede Aslan da projeleriyle ilgili Vali Baruş’a bilgi verdi.

Isparta'da yüksek öğrenim gören 3 bin 250 uluslararası öğrenciye yönelik olan projede; akademik başarı, sosyal uyum ve kültür alışverişi üzerine odaklanılacak. Proje kapsamında çeşitli eğitimler, etkinlikler ve atölyeler düzenlenerek öğrencilerin kişisel gelişimleri desteklenecek. Aynı zamanda, uluslararası öğrencilerin Türkiye'nin dış politikasındaki rolüne dikkat çekilecek.

Instagram'da bizi takip etmek için TIKLAYINIZ

Facebook'da bizi takip etmek için TIKLAYINIZ

X'de bizi takip etmek için TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.