Günaydın'dan Kahvaltılı BasınToplantısı

Isparta Oteli'nde kahvaltılı sohbet toplantısı yapan Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, basın mensupları ile bir araya geldi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Ekim 2010 12:38
Günaydın'dan Kahvaltılı BasınToplantısı

Isparta Oteli'nde kahvaltılı sohbet toplantısı yapan Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, basın mensupları ile bir araya geldi.

Başkan Günaydın yaptığı konuşmada “Bu her şeyden önce bir sohbet toplantısıdır, Şimdiye kadar görülmeyen ve anlatılmayan hizmetleri bir nebze olsun sizlerle paylaşmak istedim. Bunların içerisinde en önemlisi 5 km hattı olan yeni içme suyu deposu çalışmasıdır. Bu yapı Türkiye’nin en uzun su deposu ve depreme dayanıklı sağlıklı deposudur.

Isparta’nın su deposu kapasitesi 40.000 ton iken Şimdi 5 km’lik yeni hat ile 10.000 ton ilave edilerek 50.000 tona çıkacak. Bu çalışma Isparta Belediyesi’ne 2 tirilyon liradan fazla paraya mal olacaktır. Şu anda Isparta komşu illere göre en ucuz suyu içmektedir. 10 tona kadar içme suyumuz 1 tldir. Komşu illerimizde ise bu fiyat bizim fiyatımıza göre iki misli fazladır.

Isparta halkı Türkiye’nin en ucuz ve kaliteli suyunu içiyor, biz şimdiye kadar suya zam yapmadık ve yapmayı da düşünmüyoruz”dedi.

Başkan Günaydın, Isparta’yı dünyanın en fazla yeşillik olan bir ile çevirmek istediğini belirterek, Geçen yıl 75.000 ağaç diktik, bu yıl hedefimiz 70.000 ağaç daha dikeceğiz. Maalesef bazı kendini bilmez insanlar diktiğimiz ağaçları kesip tahrip ediyor. Bunu yapanlar yakalandığı zaman en ağır ceza ile cezalandırılacaklarını bildirdi.

2010 yılı sonunda doğru Darı Deresi Göleti faaliyete geçecek.

Devlet su işleri tarafından yapılan Darı Deresi göleti, bu yılın sonuna doğru faaliyete geçerek 5.000 m3 su Isparta içme suyu arıtma tesislerine aktarılacak. Isparta’nın yıllık su kapasitesi 18258 m3’tür. Darı Deresinin katkısı ile Eğirdir gölünden gelen içme suyu miktarı azalacak ve Isparta haklı artık Darı Dersi kaynak suyundan faydalanacaktır.

Isparta’nın altyapısı tamamlanmış ilerden birisi olduğunu söyleyen Başkan Günaydın, kanalizasyon yağmur suyu içme suyu artıma tesisleri tamalanmıştır. Ayrıca yıllarca Eğirdir gölünden gelen içme suyu hattının boruları değiştirilmiş, bunun için 350 Milyon tl Belediye bütçesinden karşılanmıştır. Şu şebekesindeki bakımlar yapılmış vana ve motorlar yenilenmiştir. Artık Hiçbir su boşa akmıyor. Eskiden bilhassa yazları su sıkınıtsı çekerken, şimdi su sıkıntısı çekmiyoruz” dedi.

Belediye kendi ayakları üzerinde durmaya başladı.

Belediyenin mali durumu hakkında da bilgi veren Günaydın “Isparta’da 2011 yılından itibaren istihtadama yönelik yatırımlar başlayacaktır. Zaten Isparta belediyesi olarak bütün piaysa ve mütahitlere olan borçlarımızı ödedik yalnız devlete olan borçlarımız var, onlarıda taksitlerle ödemeye çalışıyoruz. Isparta belediyesi artık eski günlerine dönerek kendi ayakları üzerinde durmaya başlamıştır” dedi.

Ajans32 Özel Haber

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.