Güven Timleri 1 Kasım'da Sokaklarda

Emniyet Müdürlüğü, Güvenli Kent Hedefi kapsamında büyükşehirlerde başarıyla uygulanan Güven Timi Projesini hayata geçiriyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Ekim 2010 10:44
Güven Timleri 1 Kasım'da Sokaklarda

Sivil polis memurlarının şehrin çeşitli noktalarında önleyici hizmet, suçüstü faaliyetlerde bulunmasını öngören Güven Timi Projesi, 1 Kasım’dan itibaren Isparta’da da uygulanacak.

İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan’ın talimatlarıyla oluşturulan 15 Güven Timi’nde 32 sivil polis görev yapacak. Şehrin çeşitli yerlerinde vatandaş gibi sivil olarak görev yapacak polisler suça meyilli kişileri yakından gözleyecek. Su anında suçüstü yapacak, suç oluşmasını önleyici faaliyetlerde bulunacak polisler, ‘sokakta güven’ imajı oluşturacak.

İl Emniyet Müdürlüğü, İstanbul ve İzmir’de başarıyla uygulanan Güven Timi Projesi kapsamında Isparta’da görev yapacak sivil polisleri 2 hafta eğitimden geçirdi. Eğitimde bu alanda görev yapacak polislerin dikkat etmesi gereken hususlar hakkında profesyonel eğitimciler tarafından dersler verildi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.