"Güveni Bitiren Beceriksiz Bir AK Parti İktidarı Var"

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, elektrik ve doğal gaza dün gece yapılan zamları “vicdansızlık ve insafsızlık” olarak niteledi.

Yayınlanma:
"Güveni Bitiren Beceriksiz Bir AK Parti İktidarı Var"

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, elektrik ve doğal gaza dün gece yapılan zamları “vicdansızlık ve insafsızlık” olarak niteledi. Zamlarla yurttaşların sırtına yeni yükler bindirildiğini söyleyen Halıcı, “Yanlış politikalarla bütün sıkıntı ve zulmü milletin üstüne yükleyen bir iktidar var” dedi.

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, yaptığı açıklamada “Vatandaşın aklı ile alay eden bir iktidar var. Enerjiyi yönetemeyen, ülkeyi yönetemez. Şu anda geldiğimiz noktada enerji politikaları kendi başına bırakılmış, vatandaşa da sadece zam kalmış.

Zam yapmayı politika zanneden, fakat yanlış politikalarla bütün sıkıntı ve zulmü, zammı da milletin üstüne yükleyen bir iktidar var.

Sayın Genel Başkan’ımız daha önce söylemişti, ‘Karakış Fonu’ demişti. Kapkara bir karakış geliyor ve ‘kapkara bir kış fonu’na acilen ihtiyaç var. Enflasyon almış başını gitmiş. Hâlâ vatandaşına doğru söylemeyen, millette devletin kurumlarına güveni bitiren beceriksiz bir AK Parti iktidarı var.

Sanayicimiz, ‘Biz fiyat veremiyoruz, önümüzü göremiyoruz’ diyor. Köylümüz, çiftçimiz üretemiyor, esnafımız siftahsız kepenk kapatıyor. Hemen seçim istiyor herkes. Neden? Baktığınız zaman; algıyı politika zanneden, doğruları söylememeyi de matah bir olay zanneden bir iktidar var. Onun için derhal seçim.

Güven ortamının sağlandığı, enerji politikaların öngörülebildiği, arz güvenliğinin sağlanıp, vatandaşı ekonomi politikaları altında ezdirmeyen, bu buhran içerisinde bırakmayan öngörülü, liyakatli iktidarlara ihtiyaç var” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.