Hacı Adayları 29 Ekim'de Yola Çıkıyor

Diyanet aracılığıyla hacca gidecek olanlar, 29 Ekim günü saat 3’te yola çıkacaklar.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Ekim 2010 10:41
Hacı Adayları 29 Ekim'de Yola Çıkıyor

İl Müftüsü Mehmet Emin Avcı, “Hacı adaylarımız 29 Ekim Cuma günü saat 03:00 'de Isparta'dan kara yolu ile Antalya'ya geçecekler, saat 11.00’de ise Antalya Hava Alanından Medine’ye uçacaklar” dedi.

Hac vazifesinin maddi ve manevi yönden çok önemli bir ibadet olduğunu söyleyen Müftü Avcı, “Erkek olsun, kadın olsun şartlarını taşıyan her müslümana, ömründe bir defa hacetmek farzdır. Üzerine hac farz olan kimse, bu ibadeti geciktirmeden bir an önce yerine getirmelidir. Üzerine farz olduğu halde bir takım gerekçelerle bu önemli ibadeti yerine getirmeyip ileri yaşlara ertelemek dinen uygun değildir. Bu şekilde hacını erteleyip daha sonra bizzat hac yapamayacak duruma düşen kimse, yerine bedel (vekil) göndermek zorunda kalır. Dünya ve ahiret hayatı açısından önemli bir dönüm noktası olan hac, samimi ve ihlâslı bir şekilde yerine getirildiği zaman, müslümanı günahlarından arındırır, onun Allah katındaki derecesini yükseltir, cenneti kazanmasına vesile olur ve kişiyi ahlâken olgunlaştırır.

Burdur ve Antalya’dan da eklenecek, normal 1 ve normal 2 tipinde 247 kişi kutsal vazifesini yapacak. Hacı adayları için kurban ve kargo konusunda da kolaylık sağlandı.
Kutsal topraklardan dönüş yolculuğu ise 10 Aralık’ta başlayacak.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler