Halıcı: Alabilen De Yok Satabilen De

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, Kurban Bayramı öncesi kurban pazarında esnafın derdini dinledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Temmuz 2022 20:45
Halıcı: Alabilen De Yok Satabilen De

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, Kurban Bayramı öncesi kurban pazarında esnafın derdini dinledi. Halıcı, üreticilerin maliyetlerden, vatandaşın ise hayat pahalılığından şikayetçi olduğunu dile getirdi.

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, Isparta Canlı Hayvan Borsasında kurulan hayvan pazarında Kurban Bayramı öncesi kurbanlık satışı yapan esnaf ile kurbanlık almak isteyen vatandaşların dertlerini dinledi.

Vatandaşın yüzünün gülmediğini, alanın da satanın da mutsuz olduğunu kaydeden CHP’li Halıcı, şunları dile getirdi: “Geldiğimiz nokta da maalesef hayvancılık da tarımda bitmiş durumda. Kurban pazarına bakıyoruz. Alabilen de yok, satabilen de.

Hayvanını satabilen üreticinin ve alabilen vatandaşın da yüzü gülmüyor. Üretim maliyetleri nedeniyle üretici kazanmıyor. Üretici maliyetten şikâyetçi, kurban almak isteyen vatandaş ise pahalılıktan şikâyetçi.

Tarım ve hayvancılık sektörü kendi başına bırakılmış durumda. Kaptansız gemi gibi savruluyor. Ülkede değişim şart. Tarım ve Köyişleri Bakanlığını yeniden yapılandırmak gerekiyor. Eğer hayvancılık ve tarım kazanırsa Türkiye'de kazanır."

"Hayvancılık Tamamen Bitecek"

Derdini anlatan bir esnaf; “Dişi hayvanlarımızı satıyoruz. Yakında yiyecek et bile bulamayacağız. Üretmek istemiyoruz” diye yakındı. Başka bir esnaf ise “Batıyoruz. Elimizdeki hayvanların hepsini satıyoruz ama alan yok” diye sitem etti.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Isparta