Halıcı, Hükümete ‘Ölüm Yolundan’ Seslendi

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı ve beraberindeki partililer Kazak 1 Tüneli önünde bir araya geldiler.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Mayıs 2022 14:59
Halıcı, Hükümete ‘Ölüm Yolundan’ Seslendi

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı ve beraberindeki partililer Kazak 1 Tüneli önünde bir araya geldiler. Dereboğazının 20 yıldır duble yol yapılmamasına tepki gösteren Başkan Halıcı ve beraberindeki partililer, iktidar partisi mensuplarının sözlerinin yer aldığı pankartı yol kenarına astı.

Yirmi yıllık AK Parti iktidarında Dereboğazı'nın seçim vaadinden öteye geçemediğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yalım Halıcı, “bizden önce yapsalardı” diyen AK Parti İl Başkanı Osman Zabun’a sert tepki gösterdi.

İl Başkanı Halıcı açıklamasın da; “Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Isparta örgütleri olarak AKP döneminde kâbus haline gelen, Isparta'da hemşehrilerimizi bitmeyen hayali Dereboğazı yolundayız. 20 yıldır AKP İktidar da, Isparta da ki dört milletvekilinin 3'ü, 13 belediyenin de 10 tanesi iktidar partisine mensup. Fakat her seçimde seçim vaadi olarak kullanmanın ötesine geçirmeyen bir yoldan bahsediyoruz.

 Isparta Antalya yolu ve Isparta Konya yolunun AKP'nin iktidarda olduğu bu süreçte bitmediğini, yapılmadığını gördük. İktidarda olduğunuz süre boyunca bu yola el atmamışsınız, yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiş. Hem Ispartalı hemşerilerimizden, hem Türkiye'nin dört bir yanından vatandaşlarımız, tanıdıklarımız, akrabalarımız, sevdiğimiz insanlar sizin bu basiretsizliğiniz yüzünden hayata gözlerini yumdu.

Türkiye'nin doğal güzellikleri ile anılan bu yolu artık ulusal kanallarda Türkiye'nin en tehlikeli yolu olarak görüyoruz. Isparta'yı getirdiğiniz nokta bu, eserinizle gurur duyun hepiniz!” ifadelerine yer verdi.Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan vekili Süreyya Sadi Bilgiç’in 2000-2005 yılındaki dereboğazı yolunun ihalesi yapılacak açıklamasını hatırlatan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Halıcı, aradan 17 yıl geçmiş bu yol hala bitmemiş şeklinde konuştu.

Konu hakkında açıklamalarına devam eden İl Başkanı Halıcı; “ AKP'li siyasetçilerin, bakanların verdiği vaatler var. AKP Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili ne diyor, “3 Şubat 2005'te Ekim ayında söz konusu yolun yapım ihalesine çıkılacak” Kıymetli hemşerilerimiz 2022 yılındayız. Bu vaadin üzerinden tam 17 sene geçmiş. Bu yol daha bitirilmemiş, bitirilememiş.

Tam 10 yıl önce 2012 yılında, Cumhuriyet Halk Partisi'nin önderliğinde elinde kazma kürekle bu yolda eylem yapan Isparta sevdalılarına da buradan bir Selam gönderiyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.