Halk Eğitimi Merkezi Türk Müziği Korosu Şehir Hastanesinde Sahne Aldı

Isparta Şehir Hastanesi Çalışanlarından oluşan Halk Eğitimi Merkezi Türk Müziği korosu Şehir hastanesinde sahne aldı.

Yayınlanma:
Halk Eğitimi Merkezi Türk Müziği Korosu Şehir Hastanesinde Sahne Aldı

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesi Isparta Şehir Hastanesinde hayat buldu. Proje kapsamında Isparta Şehir Hastanesi konferans salonunda gerçekleştirilen muhteşem konser büyük beğeni topladı.

Isparta İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Isparta Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen konsere İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mehmet Zeki Kılıç, Isparta Şehir Hastanesi başhekim yardımcısı Diş Hekimi Özer Emin Akduman , Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Abdullah Uygun, Müdür yardımcıları Emine Çınar, Yusuf Özcan, İbrahim Şimşek, Ertuğrul Sağlam ve Hastane çalışanları katıldı.

"Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesi ile Türk müziğinin gelecek nesillere aktarılmasının amaçlandığını belirten Halk Eğitimi Merkezi müzik öğretmeni Yasin Karaca, "Müzik, toplumların kültürlerini nesilden nesile aktaran değerli bir hazinedir. Bu anlamlı projeyi hayata geçiren Bakanlığımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bu projede yer alan kursiyerlerimiz koro halinde şarkı söylemenin ve müzikle yakınlaşmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Proje kapsamında çalışmalarımız geçtiğimiz Kasım ayında başladı. Kursiyerlerimiz, eğitmenleri eşliğinde yaptıkları özverili çalışmalar neticesinde çok kısa bir sürede böylesine muhteşem bir konseri hazırladılar. Başta kursiyerlerimiz olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum." dedi.

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesiyle, Türk müziğinin gelecek nesillere aktarılması, Türkiye'nin her yerinde yaşatılması ve sevdirilmesi amaçlanıyor. Projenin hayata geçirilmesinin ardından 81 ildeki Halk Eğitimi Merkezlerinin yönetiminde Türk Müziği koroları kuruldu. Oluşturulan korolar tarafından ülke genelinde düzenlenen konserler büyük beğeni topladı. Proje kapsamında Isparta da düzenlenen konserde de seslendirilen eserlere coşkuyla eşlik eden izleyiciler gönüllerince eğlendiler.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler