Halkın % 60'ı Evet Derse Kapanacak

Isparta'da trafik ve otopark konusuna çözüm bulmak amacıyla 2010 yılı başında gündeme gelen Mimar Sinan Caddesi ve Kaymakkapı'nın trafiğe kapatılması projesi tamamlandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Ekim 2010 11:57
Halkın % 60'ı Evet Derse Kapanacak

Isparta'da trafik ve otopark konusuna çözüm bulmak amacıyla 2010 yılı başında gündeme gelen Mimar Sinan Caddesi ve Kaymakkapı'nın trafiğe kapatılması projesi tamamlandı. Projenin hayat geçebilmesi için halkın yüzde 60'ının evet demesi gerekiyor.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, proje ile ilgili olarak bir anket çalışması yapıldığını belirterek, "Halkın yüzde 60'ı Mimar Sinan Caddesi'nin trafiğe kapatılmasını istedi. Yüzde 40'ı şüphe duyduklarını ifade etti. Daha sonra ise bu oran değişti. Proje tamamlandı. İl Trafik Komisyonu'na sunulacak durumda ancak halkın en az yüzde 60'ının bu caddelerin trafiğe kapatılmasının istemesi gerekiyor" diye konuştu.

Başkan Günaydın, otopark sorununu çözmek için de projeleri tek hayata geçireceklerini belirterek, 6 Mart Caddesi'nde kapalı otopark oluşturmak istediğini dile getirdi. Başkan Günaydın, "Halk Pazarı sorununu çözdük. Burada otoparkı faaliyete geçireceğiz. Özel İdare binasının yeni projesinde ise katlı otopark yapılması önerisinde bulunduk. Ayrıca belediye binası altındaki otopark alanını genişletmek için dükkanları da yıkacağız. Böylelikle 60 araçlık otopark 120 araç kapasiteli otopark haline gelecek" dedi.


HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.