Hayırseverlerin Katkısıyla Modernevler Aİle Sağlığı Merkezi Açıldı

Modernevler Mahallesi’nin sağlık ocağı ihtiyacı, eczacı hayırsever iş insanı Halit Doğan’ın katkısı giderildi.

Yayınlanma:
Hayırseverlerin Katkısıyla Modernevler Aİle Sağlığı Merkezi Açıldı

Modernevler Mahallesi’nin sağlık ocağı ihtiyacı, eczacı hayırsever iş insanı Halit Doğan’ın katkısı giderildi.

Açılışa Isparta Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, Belediye Başkan Yardımcısı Fahreddin Gözgün, Isparta Sağlık Müdürü Mehmet Karakaya, Isparta Eczacılar Odası Başkanı Eczacı Esra Nemli Kurtbolat, İş İnsanı Halit Doğan, Modern Evler Mahallesi Muhtarı Ebru Özbayrakçı ve vatandaşlar katıldı.

Aile sağlığı merkezinin açılışında konuşan il Sağlık Müdürü Mehmet Karakaya, hayırsever iş insanı Halit Doğan'a Modernevler mahallesine kazandırdığı aile sağlığı merkezi için teşekkür etti.

İş İnsanı Halit Doğan ise “Yaptırdım bu sağlık tesislerinin hizmete girmesinde emekleri olan sayın valim Aydın Baruş’a, inşaat esnasında büyük yardımlarına ve ilgilerini esirgemeyen eski valimiz sayın Ömer Seymenoğlu’na, arsa tahsisinde büyük fedakarlık gösteren sayın Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’e ve Sağlık İl Müdürümüz Mehmet Karakaya huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

8300 yerleşik 2500 öğrenci nüfusunu barındıran Modernevler mahallemizde Sağlık Bakanlığı kriterlerine uygun modern bir sağlık tesisi yoktu. Allah Kuranı Kerim'de şöyle buyuruyor, ‘Onlar bollukta ve darlıkta Allah yolunda harcayanlar öfkelerini yenenler, insanları affededenlerdir’ Allah iyilik sevenleri sever.

Ömür denen bu yolculukta çok şeylerden vazgeçiyoruz ama vazgeçemeyeceğimiz tek şey sağlıktır. Sağlıklı olduğumuz sürece sizler bizler dünyanın en zengin insanlarıyız. Allah hepimize yaşam sevinci versin. Bugün hizmete girecek olan bu sağlık tesisinin halk sağlığına mahalleme 1 nefes olmasını, bir hayat olmasını diliyorum." Dedi.

Vali Yardımcısı Cemil Kılınç ise sağlık ocağına katkıda bulunanlara teşekkür etti. Kılınç, “Isparta ilimizde sağlıkta Türkiye standartlarının üstünde diyebileceğimiz bir seviyede kişi başına düşen hekim sayısında ve sağlık tesislerinde önemli bir noktadayız.

Çok güzel modern şehir hastanemiz var. Üniversitemizde araştırma hastanemiz var. Devlet hastanelerimiz var, aile sağlığı merkezlerimiz var. 789 uzman hekimimiz 729 doktorumuz ve diğer sağlık personelimizle birlikte 10 bini aşkın bir sağlık ordusuyla Isparta halkına, hatta civar illere de sağlık hizmeti sunuyoruz. Bununla da gurur duyuyoruz." diye konuştu.

Modern Evler Mahallesi Muhtarı Ebru Özbayrakçı'da “Isparta’mızın güzide mahallelerinden bir tanesi olan Modernevler mahallemize birinci sınıf hizmet verecek olan aile kimliğimizi yapımında yardımcı olan, bizzat başında bekleyerek gece gündüz demeden takip ederek mahallemiz için en güzelini yapmak için aday olan Halit Doğan Bey’e ve doğan ailesine teşekkürlerimi sunuyorum.

Modern evler mahalle sakinleri, hayırseverleri ile gurur duyuyor. Mahallemize hayırlı olsun inşallah” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler