Hayvan Pazarı Yeniden Açıldı
Şap hastalığı nedeni ile 27 Mart 2024 tarihinde kapanan Isparta Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı tekrar açıldı.
Yayınlanma:
Şap hastalığı ile mücadele programı kapsamında yoğun bir şekilde yapılan aşılama ve dezenfeksiyon çalışmaları sonucunda hastalık kontrol altına alınmış olup, İl Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu tarafından alınan karar ile hayvan pazarı açıldı.
Şap veya benzeri bulaşıcı hastalıkların tekrar görülmemesi için 2. dönem şap aşılama kampanyası devam ediyor. Üreticilerin özellikle hayvan nakillerinde dikkatli olması gerekiyor.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.