Hedefimiz Bölgemizin Lideri Olmak

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi Başhekimliği'ne atanan Prof. Dr. Mehmet Tuğrul Sezer, Türkiye'nin en iyi kanser tanı ve teşhis merkezlerinden birisi olmayı hedeflediklerini söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Mayıs 2011 16:14
Hedefimiz Bölgemizin Lideri Olmak

Hastane eski başhekimi Prof. Dr. Süleyman Kutluhan'dan görevi devralan Sezer, yeni başhekim yardımcıları ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, hedefleri ve yapacağı çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Sezer, kanser tedavisinde ameliyat öncesinde ve sonrasında uygulanan kemoterapi ile büyük bir ihtiyacı karşıladıklarını söyledi.

Hastanelerinin bu alanda özellikle çevre illerden hasta kabul ettiğini belirten Sezer, özellikle Radyoterapi (ışın tedavisi) ile kanserli dokuların tedavisinde bir merkez olmayı hedeflediklerini kaydetti.

Tedavi gören hastaların yüzde 80'inin Isparta dışından geldiğini ifade eden Sezer, "Kanserin tanısında ve tedavisinin izlenmesinde günümüzde kullanılan en gelişmiş yöntem olan PET/CT isimli iki teknolojinin kurulum çalışmaları tamamlandı. Tek seansta hem hücrelerin metabolik fonksiyonu hem de anatomisi 3 boyutlu olarak görüntülenirken ayrıntılı ve kesin bilgiler elde ediliyor." dedi.

Sezer, küçük tümörlerin bile kolaylıkla tespit edilebildiği sistem sayesinde kanserin tanı ve teşhisinin daha hızlı bir şekilde yapılabileceğini anlattı. Sezer, bunun dışında 18 olan yoğun bakım yatak sayısını 54'e çıkaracaklarını ve ileride bir organ nakli merkezi kurmayı hedeflediklerini kaydetti.

Afyonkarahisar- Antalya karayolu üzerindeki hastaneler ile protokol imzalayıp ağır travma geçiren hastaların yoğun bakıma gönderilmesini isteyeceklerini ifade eden Sezer, buradan kadavradan elde edilecek organların hava ambulansı desteği ile hastalara ulaştırılacağını kaydetti.    

Sezer, hastaya yapılan masrafla devletin ödediği rakamlar arasında ciddi fark olmasından dolayı bütün üniversite hastanelerinin zarar ettiğini, ancak bu zararı asla hastaya yansıtmayacaklarını da sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.