Hızırbey Ortaokulunda Bilim Fuarı Coşkusu

Hızırbey Ortaokulu tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında 8 farklı dalda 22 proje görücüye çıktı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 31 Mayıs 2022 09:23
Hızırbey Ortaokulunda Bilim Fuarı Coşkusu

Hızırbey Ortaokulu tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında 8 farklı dalda 22 proje görücüye çıktı. 

Sosyal ve sportif faaliyetlere her zaman büyük önem verdiklerini belirten Okul Müdürü Tevfik Akar, “Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz.” dedi.

Hızırbey Ortaokulu tarafından gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışına Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Isparta Belediye Başkan Yardımcıları Fahrettin Gözgün ve Serkan Kaya, Sütçüler Belediye Başkanı İsmail Yurdabak, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Sağlık-Sen Isparta Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Erdal Demiralay, Eğitim Bir-Sen Isparta Şube Başkanı Hüseyin Arslan, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Açılışta halk oyunları ekibi tarafında gösteri de sergiledi.Açılışta konuşan Hızırbey Ortaokulu Müdürü Tevfik Akar, “Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile zekanın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu düşüncenin ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Danışman öğretmenlerimizin rehberliğinde ve velilerimizin de destekleriyle öğrencilerimiz üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkaları ile paylaşmanın coşkusunu ve özgüven duygusunu yaşamaktadır.

Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz.Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir.Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda 8 farklı alanda 22 projeyi toplam Öğrencimiz 24 danışman öğretmen nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı projelerimiz ile bilimsel düşünme ve proje tabanlı olabilmenin önemine dikkat çekmiş bulunmaktayız. Başta proje yürütücümüz ve fen bilimleri öğretmenimiz Sayın İlker TIĞLI olmak üzere tüm danışman öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin ellerine, emeklerine ve yüreklerine sağlık. Bu etkinliğimizde emeği geçen tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize TÜBİTAK'a şükranlarımı sunuyorum.  Değerli konuklar, bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere şahsım ve okulumuzun tüm paydaşları adına teşekkür ederek saygılar sunarım.” diye konuştu.

Akar’ın konuşmasının ardından 21-22 Mayıs 2022 tarihlerinde yapılan Küçükler Judo Türkiye Şampiyonasında 52 kiloda birinci olan Hızırbey Ortaokulu öğrencisine Milletvekili Recep Özel tarafından ödül verildi. Ayrıca Belediye Başkan Yardımcısı Fahretdin Gözgün tarafından proje yürütücüsü Fen Bilimleri Öğretmeni İlker Tığlı’ya plaket verildi.Açılışın ardından katılımcılar bilim fuarında sergilenen projeleri tek tek ziyaret etti.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.