Hocalara ve Localara Resti Çekti

Isparta Sağlık İl Müdürü Süleyman Önal, tüm hastanelerin tek çatı altında toplanmasını sağlayacak sağlık kompleksinin karşı çıkan kurum ve kuruluşlara rağmen Isparta'ya yapılacağını belirtti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Aralık 2010 14:11
Hocalara ve Localara Resti Çekti

Isparta Sağlık İl Müdürü Süleyman Önal, tüm hastanelerin tek çatı altında toplanmasını sağlayacak sağlık kompleksinin karşı çıkan kurum ve kuruluşlara rağmen Isparta'ya yapılacağını belirtti.
    
Önal, düzenlediği basın toplantısında Antalya Mimarlar Odası'nın Isparta'ya yapılması planlanan sağlık kompleksi ile İstanbul Caddesi üzerinde satılan Türk Telekom arsasına yapılacak 5 yıldızlı otel projeleri için Belediye Meclisi'nin aldığı kararları yargıya taşımasına tepki gösterdi.
    
Antalya Mimarlar Odası'nın projelerde bir eksiklik gördüyse bunu önce belediye ve kendileri ile konuşması gerektiğini ifade eden Önal, sivil toplum kuruluşlarının ortada bir sorun varsa bunu direkt devlet kurumlarına götürmeden ilgili yerlere danışmaları, diplomasinin bunu gerekli kıldığını aktardı. Hukuka herkesin saygılı olması ve hukukun geçerli olan zeminde ve zamanda uygulanması gerektiğini belirten Önal, ''Kurumlar arası eş güdüm, buluşma yapılmadan atlayarak şikayet etmek zaten son günlerde moda oldu! Odalar da modaları takip ediyor'' dedi.
    
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın yüksek mimar olduğunu hatırlatan Önal, Antalya Mimarlar Odası yönetiminin meslektaşları olan Günaydın ile irtibata geçilip, bir sorun varsa görüşebilecekken konuyu yargıya taşımalarına bir anlam veremediklerini kaydetti. Bu hareketin hem camialarına hem de meslektaşlarına bir saygısızlık olduğunu ifade eden Önal, ''üzüm yemeden bağcıyı dövme'' niyetinde olduklarını dile getirdi.
    
Bu konuda henüz açılmış bir dava olmadığını belirten Önal, sadece mahkemeye bir dilekçe sunulduğunu ve mahkemenin de dilekçeyi usule uygun olmadığı için reddettiğini söyledi.
    
Sağlık kompleksinin Isparta'ya faydası olacak bir proje olduğunu ve mutlaka Isparta'ya hediye edilmesi gerektiğini kaydeden Önal, kimsenin engel teşkil etmemesini istedi. Sağlık İl Müdürlüğü olarak projenin yapılması için gereken tüm çalışmaları yürüteceklerini vurgulayan Önal, ''Şunu açıkça söylüyorum ki, hangi oda, loca, koca ve hoca bu projeye karşı çıkarsa çıksın bu kampüs buraya yapılacak. Kim nasıl engel çıkarmak isterse istesin dediğim gibi bu proje Isparta'ya yapılacak'' diye konuştu.
    
Sağlık kompleksi için projede son aşamaya gelindiğini söyleyen Önal, belediye meclisinin imar planı kararı aldığını ve kendilerinin de planı hazırlatıp, meclise sunduklarını kaydetti. Projenin incelendiğini ve yakın bir tarihte belediye meclisine sunulacağını aktaran Önal, arsa üzerinde yapılacak işlemlerin ardından projenin uygulama aşamasına geçileceğini bildirdi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum