Huzurlu Bir Bayram İçin Tüm Tedbirler Alındı

Huzurlu Bir Bayram İçin Tüm Tedbirler Alındı

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Ağustos 2019 10:31
Huzurlu Bir Bayram İçin Tüm Tedbirler Alındı

Yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle Isparta Valiliği, kentte huzur ve güvenin bozulmaması için gerekli tüm tedbirleri aldı.

Isparta Valiliği’nden yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızın; idrak edeceğimiz Kurban Bayramını huzurlu ve güvenli bir ortamda geçirebilmeleri için Kaymakamlıklar, Isparta Belediye Başkanlığı ve ilgili birimlerce aşağıdaki tedbirlerin alınması Valiliğimizce uygun görülmüştür” dedi. Buna göre;

Kaymakamlıklar: İlçelerdeki Vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzur içinde geçirebilmesi için gerekli her türlü tedbiri alacaklardır.

Isparta Belediye Başkanlığı: Kurban Bayramı öncesinde ve süresince gerekli piyasa denetimlerinin zabıta görevlilerince yapılmasına, çöplerin aksama olmaksızın toplanmasına, cenaze hizmetlerinde aksama olmaması için gerekli önlemlerin alınmasına, itfaiye gibi 24 saat mesai esasına dayanan birimlerde görevin aksamamasına özen gösterilecektir.
Isparta Belediyesinde gerekli telefon numaraları: Cenaze Hizmetleri 188, Zabıta Karakolu 211 61 11, Alo Zabıta 153, Santral 211 60 00

İl Jandarma Komutanlığı: Kurban Bayramı öncesinde ve süresince, vatandaşın huzur ve güvenliğini bozabilecek her konuda, gerekli önleyici ve koruyucu önlemler, Komutanlık bünyesinde çıkarılan emir doğrultusunda alınacaktır.
İl Jandarma Komutanlığında gerekli telefon numaraları: Jandarma İmdat 156, Santral 224 11 25 (4 Hat)

İl Emniyet Müdürlüğü: Kurban Bayramı öncesinde ve süresince, vatandaşın huzur ve güvenliğini bozabilecek her konuda gerekli önleyici ve koruyucu önlemler, Müdürlük bünyesinde çıkarılan talimat doğrultusunda alınacaktır.
İl Emniyet Müdürlüğünde gerekli telefon numaraları: Polis İmdat 155, Nöbetçi Müdürlük 228 14 10-20-30/5051
Santral 228 14 10-20-30

Defterdarlık: Kurban Bayramı öncesinde ve süresince vatandaşlarımız maliye ile ilgili sorunları aşağıdaki telefonlara bildireceklerdir. VİMER 444 0 189, Defterdarlık Santral 218 10 69 (3 hat)

İl Sağlık Müdürlüğü: Kurban Bayramı öncesinde ve süresince Merkez İlçe ve İlçelerdeki hastaneler, 24 saat hizmet verecekler, kasaba ve köylerdeki sağlık ocakları en az bir nöbetçi personel ile hizmete açık olacaklardır.
Sağlık Müdürlüğünde gerekli telefon numaraları: Sağlık Müdürlüğü 211 96 96, Isparta Şehir Hastanesi 213 40 00

AKDENİZ EDAŞ Isparta İşletme Müdürlüğü: Kurban Bayramı öncesinde ve süresince vatandaşlarımız elektrik ile ilgili sorunlarını aşağıdaki telefonlara bildireceklerdir. Elektrik Arıza 186, Arıza Servisi 242 46 68

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü: Kurban Bayramı öncesinde ve süresince vatandaşlarımızın kendilerine veya çevresindekilerin can ve mal güvenliğine yönelik bir tehlike varsa “112” yi arayarak yardım isteyeceklerdir.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.