İbrahim Yıldırım Tecrübeleriyle Sahaya İniyor

Isparta İl Özel İdaresi Eski Genel Sekreteri İbrahim Yıldırım, 2023 Genel Seçimlerinde İyi Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Yayınlanma:
İbrahim Yıldırım Tecrübeleriyle Sahaya İniyor

Isparta İl Özel İdaresi Eski Genel Sekreteri İbrahim Yıldırım, 2023 Genel Seçimlerinde İyi Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Yıldırım adaylığını, “İYİ Parti'nin kuruluşundan bugüne kadar görev yaptığım İYİ Parti teşkilatlarında ve kamuda 27 yıl, 4 ilde il müdürlüğü ve Özel İdare Genel Sekreterliği görevlerinde edindiğim bilgi ve deneyimle 21 yıldır yaşadığım Isparta'da halkımıza hizmet etmek istiyorum.” sözleriyle açıkladı.

İyi Parti Isparta Teşkilatının kurucuları arasında yer alan ve partinin çeşitli kademelerinde görevlerde bulunan Isparta İl Özel İdaresi Eski Genel Sekreteri İbrahim Yıldırım, düzenlediği basın toplantısı ile önümüzdeki seçimlerde milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Gerçekleştirilen basın toplantısına İyi Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Börekçi, ilçe başkanları, yöneticiler ve partililer katıldı.

İyi Parti’nin kuruluşundan bu yana partisinin çeşitli kademelerinde görev yaptığını belirten Yıldırım, “Sayın Cumhurbaşkanı 14 Mayıs 2023’de Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin yapılacağını ifade etti. Kuruluşundan bugüne kadar görev yaptığım İyi Parti teşkilatlarında ve kamuda 27 yıl, 4 ilde il müdürlüğü ve Özel İdare Genel Sekreterliği görevlerinde bulundum. Bu süreçte edindiğim bilgi ve deneyimle 21 yıldır yaşadığım Isparta'da halkımıza hizmet etmek amacıyla İyi Parti'den aday adaylığımı açıklıyorum.” dedi.

PROBLEMLERİN ÇÖZÜMÜ İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ

Vatandaşların refaha kavuşabilmesi ve problemlerin çözülebilmesi için çalışacaklarını ifade eden Yıldırım, Isparta özelinde yaşanan sorunlara değindi. Yıldırım açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “İYİ Parti kadrolarındaki arkadaşlarımızla birlikte kamu ve özel sektörde edindiğimiz tecrübe, bilgi birikimi ve donanımımızla ülkemizin yaşadığı derin çaresizlik ve yoksulluğu için çare olacağız.

Bu çare için de yapılacak ilk seçimde seçmenin tercihini değiştirebilmemiz için her bir seçmenin ayağına birebir giderek seçmene patron olduğunu, siyasetçinin ise patronun emrinde bir çalışan olduğunu, maaşını kendisinin hazineden verdiğini, çalışmayan siyasetçinin görevine son vermesi gerektiğini bütün seçmene anlatacağız. Isparta'da yaşanan kamu hizmetlerinde aksamalar var. Bilindiği üzere Dereboğazı yolu, Konya yolu, Dostluk yolu, Eğirdir Gölü'nün son durumu gibi çok ciddi sıkıntılar var. Maalesef siyasi iktidar, Isparta'ya olan bakış açısını pozitif yönde değiştirmedi ve bu hizmetler hala yerine getirilmedi.

Cumhurbaşkanının yayınladığı yatırım programında Dereboğazı yolu 2025 yılına bırakıldı. Bunun anlamı, 21 yıllık Ak Parti iktidarında Isparta mağdur edilmiştir, ülkemiz mağdur edilmiştir. Gelinen nokta gerçekten derin yoksulluk ve çaresizliktir. Biz bu problemlerin çözümü ve vatandaşlarımızın refaha kavuşması için; onurlu bir yaşam hakkının, mülkiyet hakkının, ifade hakkının anayasal güvenliğinde olması için biz var gücümüzle çalışacağız. İyi Parti iktidarında Genel Başkanımızın dediği gibi ‘Kader, gayrete aşıktır.’ Biz bu gidişatın olumlu yönde işlemesi için Allah'ın izniyle seçmenimizin desteğiyle bu kaderimizin, ülkenin kaderinin pozitif yönlü ilerlemesi için var gücümüzle çalışacağız. Yine Genel Başkanımın ifade ettiği gibi biz başaracağız, başaracağız, başaracağız.

İYİ GÜNLERDE BULUŞACAĞIZ

‘21 Yıl AK Parti iktidarı bunları çözemedi, siz nasıl çözeceksiniz?’ diye sorular gelebiliyor. Arkadaşlar çok basit denklem var. Siz kamu kaynaklarını yerinde, bilime inanarak, somut verilerle yatırım yaparsanız, öncekilerini iyi tespit ederseniz, vatandaşın önceliklerini ve kamu kaynaklarını üç beş kişiye peşkeş çekmezseniz, ülkenin kaynakları hepimizin ferahı için kullanılırsa sorunlarımız çözülür. İlimizdeki genç işsizlik ciddi boyutlarda.

Bu konuda büyük bir sıkıntı var. Ülke kaynaklarının doğru yönetilememesinden dolayı yaşanan sıkıntılar var. İyi Parti iktidarı özellikle kamuda liyakati dikkate alacak. Ülkemizin hukuk, eğitim, sağlık ve tüm alanlarda hak ettiği seviyeye ulaştığı, en önemlisi de adaletin sağlandığı bir ülkede yaşamak için hep birlikte çalışıp, iyi ve güneşli günlerde görüşmek üzere.”

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler