"İktidar; Sansür Yasasıyla Yaptırım ve Yasak Getirmek İstiyor"

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, iktidarın uzun süredir kamuoyunda “Sansür yasası” olarak adlandırılan yasal düzenlemeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma:
"İktidar; Sansür Yasasıyla Yaptırım ve Yasak Getirmek İstiyor"

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, iktidarın uzun süredir kamuoyunda “Sansür yasası” olarak adlandırılan yasal düzenlemeyle, yeni bir yasaklama ve engelleme faaliyeti peşinde olduğunu; internet medyasına, dijital yayıncılığa, sosyal medya paylaşımlarına ağır yaptırımlar, yasaklar, hapis cezasına varan ceza tehditleri getirmek istediğini söyledi.

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, iktidarın uzun süredir kamuoyunda “Sansür yasası” olarak adlandırılan yasal düzenlemeyle, yeni bir yasaklama ve engelleme faaliyeti peşinde olduğunu; internet medyasına, dijital yayıncılığa, sosyal medya paylaşımlarına ağır yaptırımlar, yasaklar, hapis cezasına varan ceza tehditleri getirmek istediğini ileri sürdü.

“İKTİDAR ‘SANSÜR YASASI’ İLE KORKUTMAYI AMAÇLIYOR”

Başkan Halıcı “TÜİK rakamlarını makyajlayan, enflasyon verilerini saklayan, gerçeklerle yüzleşmekten korkan, ülke sorunlarına çözüm üretemeyen ve sorunları çözmek yerine görmezden gelen siyasal iktidar, çıkarmaya çalıştığı ‘Sansür Yasası' ile bir yandan halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlayarak gerçekleri gizlemeyi; diğer yandan kendisi gibi düşünmeyenleri korkutmayı ve baskılamayı amaçlıyor.

Halkın gündeminden tamamen kopan, halk desteğini yitirmiş ve her alanda tükenmiş bir iktidarla karşı karşıyayız. Kendi yaptırdığı anketlerde bile seçimde kaybedeceğini gören, demokrasiyi sadece kendi işine geldiğinde hatırlayan, özünde despot ve hazımsız bir yönetim anlayışı, koltuğu kaybetmemek adına her yolu denemeyi aklından geçirebilir.

Tüm kamuoyunun bilmesini isteriz ki; sadece basın kurumunu değil, toplumsal muhalefetin tamamını sindirmeyi amaçlayan bu teşebbüsler asla amacına ulaşamayacak. Bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle yedi düvele meydan okuyan bu millet; baskının dozunu giderek arttıran siyasal iktidara karşı; direncin ne kadar kuvvetli, dayanışmanın ne kadar büyük ve umudun ne kadar diri olduğunu gösterecektir.

Kendisine ve haksızlığa uğrayan herkese karşı yapılan zulmün hesabını sandıkta soracak ve ilk seçimde pusulaya basacağı mühürle ülkenin bu karanlık dönemine son noktayı koyacaktır.” dedi

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.