İlçelerin Proje Ekiplerine Eğitim

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Isparta'nın Atabey, Aksu, Gönen ve Sütçüler ilçelerinin kaymakamları ile bu ilçelerde oluşturulan proje hazırlama ekiplerine, Avrupa Birliği (AB) ile kalkınma ajansları proje formatına uygun proje hazırlanabilmesi için

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Haziran 2011 11:16
İlçelerin Proje Ekiplerine Eğitim

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Isparta'nın Atabey, Aksu, Gönen ve Sütçüler ilçelerinin kaymakamları ile bu ilçelerde oluşturulan proje hazırlama ekiplerine, Avrupa Birliği (AB) ile kalkınma ajansları proje formatına uygun proje hazırlanabilmesi için eğitim verdi.

Görevleri arasında 'Yerel potansiyeli harekete geçirmek', 'Bölgedeki kamu kurumları, yerel yönetimler ve STK'lara planlama ile proje yapma konularında destek sağlamak' bulunan BAKA, Atabey Hacı Naciye Kasap Ticaret Meslek Lisesi Toplantı Salonu'nda eğitim programı düzenledi.

Eğitim toplantısı, katılımcıların Türkiye-AB Katılım Öncesi Mali İşbirliği Süreci, bu sürecin beraberinde getirdiği proje finansman imkanları hakkında bilgilenmelerini sağlamak ve özellikle de bu süreçte aktif bir biçimde yer alabilmelerinin ön koşulu olan AB formatında proje teklifi hazırlama konusunda bir kapasite oluşturulmasını temin etme amacıyla düzenlendi.

BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin ile biraraya gelen Atabey Kaymakamı Sedat İnci, Aksu Kaymakamı İbrahim Özdel, Gönen Kaymakamı Mehmet Keklik, Sütçüler Kaymakamı Özer Özbek'in de katıldığı ve 4 ilçede oluşturulan proje hazırlama ekibinde görevli 20 personelin hazır bulunduğu toplantıda, BAKA İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Kamil Deniz Demirbaş proje yönetimi eğitimi verdi.

İlçelerde proje yapma kültürünün geliştirilmesi, bu yolla AB ve diğer kurumlardan daha fazla destek sağlanabilmesi hedeflenen eğitimde, Türkiye-AB Katılım Öncesi Mali İşbirliği Süreci, Türkiye'de AB ve kalkınma ajansları tarafından finanse edilen proje ile programlar, AB Proje Çevrimi Yönetimi (Project Cycle Management), hibe programları başvuru formları ve eklerinin hazırlanması, Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen proje teklifi hazırlama formatı olan 'Proje Döngüsü Yönetimi'ni kavrayıp, AB ve Kalkınma Ajansı hibe programları konularında bilgiler verildi. Eğitim, soru cevap bölümüyle tamamlandı.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.