İlimizi ve Ülkemizi Temsil Ediyorlar

İlimizi ve Ülkemizi Temsil Ediyorlar

Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Aralık 2019 14:30
İlimizi ve Ülkemizi Temsil Ediyorlar

Isparta Anadolu Lisesi’nin Koordinatörü olduğu “Active Citizens in Europe” adlı Erasmus+ projesi kapsamında Danimarka, Romanya, İtalya ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nden gelen 15 öğrenci ve 8 öğretmeni ilimizde misafir ediliyor.

9-13 Aralık 2019 tarihleri arasında 5 sürecek olan bu programda öğrencilerle çeşitli faaliyetler yürütülecek. Projenin temel konusunun aktif vatandaşlık olması yanında dijital ve güvenli internet kullanımı da işlenecek. Bu kapsamda Demokrasi Çalıştayı ve Drama çalışmaları gerçekleştirilecek. Ürün olarak ise öğrenciler tarafından konu ile ilgili dijital magazin hazırlanacak. Gelen öğrenciler gönüllü aileler tarafında misafir ediliyor ve bu sayede hem kültürümüz tanıtılıyor, hem de ülkemiz en iyi şekilde temsil ediliyor. Öğrenciler ve öğretmeler ayrıca yerel yöneticileri de ziyaret edecekler, vatandaşlık ve demokrasi ile ilgili görüş alış-verişinde bulunacaklar.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.