İşadamları Yeterince Faydalanmıyor

Kosgep Müdürü Yıldırım "İşadamları Bizden Yeterince Faydalanamıyor" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Aralık 2010 20:12
İşadamları Yeterince Faydalanmıyor

Kosgep Müdürü Yıldırım: İşadamları Bizden Yeterince Faydalanamıyor 
 
Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme (Kosgeb) İdaresi Başkanlığı Isparta İl Müdürü Yurdun Yıldırım, Türk İşadamları Büyümek İstiyorlarsa İş ve Güç Birliği Yapmaları Gerektiğini Söyledi. 
 
Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme (KOSGEB) İdaresi Başkanlığı Isparta İl Müdürü Yurdun Yıldırım, Türk işadamları büyümek istiyorlarsa iş ve güç birliği yapmaları gerektiğini söyledi.

Isparta Sanayici ve İşadamları Derneği (ISİAD)'nin davetlisi olan Yıldırım, Ispartalı iş adamlarına KOSGEB kredilerinin son durumu hakkında bilgi verdi. Yıldırım, 7 yıldır KOSGEB'i anlatmalarına rağmen işadamlarının kurumlarından yeterince faydalanamadığını belirtti. Yıldırım, "İş birliği, güç birliğidir. Artık ülkemizde, işadamları işlerini birleştirip, büyük ve güçlü birlikler kurmalı. KOSGEB'in de gayesi küçük ve orta ölçekli işletmelerin birleşmesi için gerekli kredi desteğini sağlamaktır." dedi.

Yıldırım, iş adamlarının KOSGEB'ten yeterince faydalanabilmesi için danışmanlık hizmeti alması gerektiğini kaydetti. ISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Pınarcı da dernek olarak iş adamlarına yardımcı olmak için zaman zaman toplantılar düzenlediklerini kaydetti. Pınarcı iş adamlarına gerek ülke içinde, gerekse ihracatta yardımcı olduklarını belirterek, bu çabaların sonucunda bazı iş adamlarının yurt dışında iş bağlantısı yaptığını kaydetti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.