ISBAŞ'ın Taşınacağı Alan Düzenleniyor

Isparta Belediyesi, hafif yapı elemanlarını ürettiği ISBAŞ fabrikasının yerleşim yeri dışına çıkartılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Ekim 2010 00:53
ISBAŞ'ın Taşınacağı Alan Düzenleniyor

Isparta Belediyesi, hafif yapı elemanlarını ürettiği ISBAŞ fabrikasının yerleşim yeri dışına çıkartılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Fabrikaya yakın olan Işıkkent, Batıkent ve 1001 evler mahalle sakinleri fabrikanın gürültü kirliliğine neden olduğu ve çıkardığı tozunda insan sağlığını tehdit ettiği gerekçesiyle geçtiğimiz aylarda fabrika önünde eylem yapmıştı. Belediye Başkanı Yusuf Günaydın da fabrikanın bir yıl içerisinde buradan kaldırılacağı sözünü vermişti.

Başkan Günaydın, bu güne kadar verdiği sözleri yerine getirdiği gibi fabrikanın taşınması konusunda verdiği sözü de yerine getirdiğini söyledi.

Günaydın, Gelincik köyü yakınlarında bulunan bir araziyi fabrikanın kurulabileceği şartlara uygun hale getirilmek için gece gündüz çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'nün arazinin düzenleme çalışmalarına aralıksız devam ettiğini ifade eden Günaydın, "Yerleşim yerine uzak olan yüksek bir alanda kurulacak fabrika ile artık herkes rahat edecek. Arazi düzenlemesi tamamladıktan sonra bina inşaatı çalışmalarına geçilecek. Daha sonra fabrika için gerekli üniteler satın alınarak fabrika yeni yerinde hiç kimseye rahatsızlık vermeden üretimine başlayacak. Buraya kurulacak olan fabrika daha modern ve günümüz inşaat sektörünün istediği kalitede üretim yapacak." dedi.

Günaydın, aynı alanda başta belediyelerin ihtiyaç duyduğu kilit parke fabrikasını da kurarak hizmete sunacaklarını anlattı.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler