ISİAD, Sudanlı 20 İş Adamını Ağırlayacak

Isparta Sanayici ve İşadamları Derneği(ISİAD), Antalya'da yapılacak olan 'Türkiye Sudan Ticaret Köprüsü’ isimli iş görüşmelerine katılacak 100'e yakın Sudanlı iş adamının 20'sini Isparta'da ağırlayacak. Isparta'ya davet edilen iş adamları çeşitli sektör t

Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Nisan 2011 14:35
ISİAD, Sudanlı 20 İş Adamını Ağırlayacak

Isparta Sanayici ve İşadamları Derneği(ISİAD), Antalya'da yapılacak olan 'Türkiye Sudan Ticaret Köprüsü’ isimli iş görüşmelerine katılacak 100'e yakın Sudanlı iş adamının 20'sini Isparta'da ağırlayacak. Isparta'ya davet edilen iş adamları çeşitli sektör temsilcileri ile buluşturularak yeni yatırım fırsatları araştırılacak.

Eğe ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF), Isparta Sanayici ve İşadamları Derneği (ISİAD) ve Antalya Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) organizasyonu ile düzenlenecek olan 'Türkiye Sudan Ticaret Köprüsü' yarın Antalya Harrington Park Resort Otel'de yapılacak. Bu görüşmeler ile iki ülke arasındaki ticareti geliştirmek, yeni pazarlara kapı aralanması hedefleniyor. Bu doğrultuda Sudan’dan katılacak olan 100 iş adamı ile ikili iş görüşmeleri yapmak üzere Isparta’dan 70 iş adamının katılması bekleniyor.

ISİAD Başkanı Özcan Pınarcı, bu etkinlik ile iş adamlarımızın dünya ile bütünleşmesi amaçlandığını söyledi. Pınarcı, Ispartalı iş adamlarının da katılacağı programa yaklaşık 25 sektörden 100 Sudanlı iş adamının da katılacağını belirtti. Bir gün sürecek olan programda stant açacak firmaların yanı sıra ikili iş görüşmelerinin de yapılacağını ifade eden Pınarcı, “Sudan ve Türk iş adamları arasında doğrudan ticaret köprüsü kurulması, teşvik ve yatırım fırsatlarının belirlenmesi açısından bu ikili görüşmeler önem arz etmektedir.” dedi.

ISİAD Başkanı Pınarcı, Antalya'daki iş görüşmelerine 70 iş adamı ile katılacaklarını ifade ederek, 18 Nisan Pazartesi günü Sudanlı işadamlarını Isparta’ya getirerek, sektörel ziyaretler de yaptıracaklarını kaydetti. Pınarcı, bu görüşmelerle Ispartalı işadamlarına yeni iş fırsatlarının kapısını aralayacaklarını, aynı zamanda Isparta’nın da tanıtımını yapacaklarını anlattı.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler