Isparta Basınında Bugün - 10 Aralık 2010

Bugün 10 Aralık 2010, Cuma. Isparta Basınında Bugün

Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Aralık 2010 10:50
Isparta Basınında Bugün - 10 Aralık 2010

Isparta'da Yayımlanan Gazetelerin Bazı Haber Başlıkları Şöyle  ;

AKDENİZ: 'Bir adım ötesi kapatılmasıdır'
Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Şehir Plancılığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ziya Gencer, Mimar Sinan Caddesi'nde başlatılan uygulamayı trafiğin 3 G kuralına göre değerlendirdi.

DEMOKRAT: 'Dersimiz trafik'
Isparta Şoförler Odası Başkanı ve İl Trafik Komisyonu Üyesi Ahmet Tural, Mimar Sinan Caddesi'ndeki yeni uygulamanın deneme mahiyetinde olduğunu söyledi.

GÜLSES: 'Isparta ayakta...'
Antalya Mimarlar Odası tarafından Isparta'ya yapılacak otel ve sağlık kampüsü projelerine karşı idare mahkemesine yapılan başvuru Isparta'daki tüm kuruluşların ortak tepkisi ile kınanıyor.

Isparta EKSPRES: 'Esnaf, vali ve belediye başkanından çözüm istiyor'
İl Trafik Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda Mimar Sinan Caddesi'nde yol güvenliğini sağlama adına bariyer uygulaması yapılması cadde üzerinde kısa süreli de olsa araç parkına izin verilmemesi esnafı rahatsız etti.

ÇÖZÜM: 'Yeni başvuru yapılmasın'
İdare Mahkemesi Antalya Mimarlar Odası'nın Bölge Hastanesi ve otel için birlikte yaptığı dava başvurusunu usulden reddetti. Yeni dava için ayrı ayrı başvuru gerekiyor.

Isparta: 'Yatırımlar kalırsa kaybeden Isparta olur'
AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, iki önemli yatırımın engellenmemesi gerektiğini belirterek, Antalya Mimarlar Odası'na tepki gösterdi.

OBJEKTİF: 'Sağlık kompleksi Isparta'ya yapılacak'
Sağlık kompleksi yapımı konusunu yargıya taşıyan Antalya Mimarlar Odası'na tepki gösteren Sağlık İl Müdürü Süleyman Önal, bu projenin Isparta'ya mutlaka yapılacağını belirtti.

NOKTA: 'Tepkileri dikkate alıyoruz'
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Doç. Dr. Adem Korkmaz, Mimar Sinan Caddesi üzerinde faaliyet gösteren üyelerin olduğunu ve bunların menfaatlerini korumanın görevleri arasında yer aldığını belirtti. 
 

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler