Isparta Basınında Bugün

Bugün 9 Aralık 2010 Perşembe... Isparta Basınında Bugün..

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Aralık 2010 10:27
Isparta Basınında Bugün

Isparta'da Yayımlanan Gazetelerin Bazı Haber Başlıkları Şöyle Isparta'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle:

AKDENİZ: 'Enerji dağıtımı 1.165 milyar Dolar ile Park Holding'in oldu'

Isparta, Antalya ve Burdur'un enerji dağıtımı özelleştirmesini 1 milyar 165 milyon Dolar ile medya devlerinden Turgay Ciner'in yönettiği Park Holding kazandı.

DEMOKRAT: 'Elektriğimiz Park Holding'den sorulacak'

Aylardır enerji piyasasını yakından ilgilendiren Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ'nin Özelleştirme ihalesi nihayet sonuçlandı. Antalya, Burdur, Isparta illerini kapsayan ve 15 firmanın katıldığı ihaleyi 1 milyar 165 milyon Dolar ile en yüksek teklifi veren Park Holding AŞ kazandı.

GÜLSES: 'Başkan ile vekil arasında bir bağlantı var mı?'

MHP Isparta İl Başkanı İsa Yalçın, görevden uzaklaştırılan Şarkikaraağaç Belediye Başkanı Mevlüt Özdemir'in cezaevine girdiğini, ancak erteleme kararı ile cezaevinden çıkarıldığını belirterek, iktidarın 'çeşitli Oyunlar oynadığını' iddia etti.

Isparta EKSPRES: 'Bu yük Isparta'nın sırtından artık inmeli'

Ticaret ve Kültür Merkezinin 3. zeyilnameye ilişkin proje tadilatı Mimarlar Odasınca hiç bekletilmeden onaylandı.

ÇÖZÜM: 'Demirel'den Bala yatırım'

Afyonkarahisarlı işadamı Şuayb Demirel, Isparta'ya 7 milyon liralık bal üretim tesisi yapacak. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının girişimleri sonuçlarını vermeye başladı. Bölgesel kalkınmada önemli bir rol oynayan BAKA yetkililerinin girişimleri ile Afyonkarahisarlı önde gelen iş adamlarından vergi rekortmeni Şuayp Demirel Isparta'ya yapacak.

Isparta: 'Gelecek MHP ile şekillenecek'

Isparta'ya gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın, gazetecilerle sohbet toplantısında bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Yalçın, genel seçimlerin yapılacağı 12 Haziran 2011 tarihini milat olarak gördüklerini söyledi.

OBJEKTİF: 'Akay'a destek verdiler'

DYP'de Gençlik Kolları Başkanlığı görevini geçmiş dönemde yürüten 3 isim, partilerinden istifa edip AK Parti'ye katıldı.

GÜLKENT: 'Elektrikte özelleşmeye tepki'

Antalya, Isparta ve Burdur'u kapsayan Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesine ilk tepkiyi Elektrik Mühendisleri Odası gösterdi. Isparta İl Temsilcisi Altan Nakiboğlu, özelleştirmeyle faturaların kabaracağını belirterek, hükümeti de özelleştirmeden vazgeçmeye davet etti.

MANŞET: 'Isparta, 29'ncu sırada'

Isparta, dernek sayısına göre Türkiye genelinde 29'uncu sırada bulunuyor. Bu derneklerin yüzde 58'si sosyal ve kültürel, yüzde 22'si dini ve yüzde 20'si de sportif amaçlı faaliyet gösteriyor.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum