Isparta Biletleri Kapış Kapış Satılıyor

Geçen yıl büyük ikramiyenin Isparta biletine isabet etmesiyle bu yılda Isparta biletlerine çok yoğun ilgi var.

Yayınlanma:
Güncelleme: 30 Kasım 2010 12:43
Isparta Biletleri Kapış Kapış Satılıyor

İstanbul’un Nimet ablası varsa Isparta’nında Ziya babası var.

Geçen yıl büyük ikramiyenin Isparta biletine isabet etmesiyle bu yılda Isparta biletlerine çok yoğun ilgi var. Büyük ikramiyenin satıldığı bayii önünde Yılbaşı Biletleri satışa çıkar çıkmaz kuyruk oluştu.

Bilet bayilerinin çoğu ellerine gelen biletlerin 3-4 saat gibi kısa zamanda satıldığını bildirdiler.

Büyük ikramiyenin çıktığı biletin satıldığı bayii Ziya Danışman (Ziya baba) şunları söyledi “ Ben 25 senedir milli piyango bileti satışı ve tekel bayisiyim. Geçen yıl benim sattığım bilete büyük ikramiye isabet eden Nurettin Akgül ‘de biletini benden almıştı. Bu yılda yine 2 tam, 4 tane yarım , 4 tane de çeyrek bilet aldı” dedi. Ayrıca şimdiye kadar görmediğim durumlarla karşılaştım. Bana biletler bana gelmeden yani henüz satışa çıkmadan yüzlerce telefon geldi ve bilet ayırtmak isteyen bir çok kişi çıktı.

Ziya Danışman son olarak “Bu senede inşallah Isparta biletine çıksın büyük ikramiye” dedi.

Geçen yılın piyango talihlisi Nurettin Akgül ise “Para parayı çeker o yüzden bu yılda geçen yıl bilet aldığım yerden yine bilet alıyorum. Eğer bu senede ikramiye çıkarsa çıkan bütün ikramiyeyi okul yaptırmak için harcayacağım. Geçen ikramiyeden 1,5 milyon’a kendi köyüm olan Şarkikaraağaç’ın Arıklı köyüme 24 derslikli İlköğretim Okulu yaptırdım. Ben okuyamadım, ekmek fabrikasından işçi olarak çalıştım her şeyin başı eğitimdir. Onun için eğitime çok önem veriyorum. Çocuklar okusunlar ülkelerine faydalı insanlar olsunlar benim bütün gayretim bunun içindir. Ben ayrıca 150’den fazla kişiye maddi durumu iyi olmadıkları için elimden gelen yardımlarda bulunuyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler