Isparta Emniyeti Halkla Bütünleşti

Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Bugün Isparta Halk Eğitim Merkezi Salonunda 11 mahalle muhtarları ve sakinleri ile bir toplantı yaptı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Kasım 2010 18:17
Isparta Emniyeti Halkla Bütünleşti

Bugün Isparta Halk Eğitim Merkezi Salonunda 11 mahalle muhtarları ve sakinleri ile bir toplantı yapan Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, yaptığı konuşmada “ Bizim alacağımız tedbirler ve sizlerin emniyete destek vermeniz ile mümkün olacaktır. Sizler bizim kulağımız gözümüzsünüz. Aynı dili kullanıyoruz, aynı duyguları paylaşıyoruz. Bizim burada anlatacağımız emniyet tedbirlerini tüm akrabalarınıza, arkadaşlarınıza anlatacaksınız.

Mahallelerin muhtarları güvenlik sorunlarını bizlere anlatmaları lazımdır, Biz daha önce de ticaret odası ve esnaf birlikleri ile toplantılar yaparak, Isparta’nın güvenlik sorunlarını masaya yatırdık ve hep birlikte çözüm yollarını araştırdık. Bu konuda SDÜ’nün katkısı büyüktür.

Halkın desteği olmayan hiçbir kuruluş başarılı olamaz, gerek polis arkadaşlarımıza gerekse bizzat bana ulaşarak, rahatlıkla mahalle sorunlarınızı ifade edebilirsiniz. Polis arkadaşlarımız sorunlarınızı bana kadar getirecekler. Biz 1 ay kadar önce sosyal sorumluluk projesi başlattık, mahallenizde ve Isparta’da şüphelendiğiniz şahısları mahalle muhtarları bizzat bana kadar iletebilirler. Çocuklarınızın okul taşıtlarında zarar görmemesi için gerekli tedbirleri aldık. Maaş günlerinde bazı kendini bilmez şahıslar emeklilerimizi kandırabilirler onun için dikkatli olmamız lazım. Mahallenize gelen bohça ve bazı eşyalar satmak isteyen bayanlara dikkat etmeniz lazımdır, kimliklerini görmeden kapınızı açmayın ve mutlaka yanınızda bir kişi daha olsun. Evlenme vaadi ile yanınıza gelen kişilere para vermeyin.

12 yaşından küçük çocuların internet kafelere girmesi yasaktır, çocuklarınıza dikkat edin. Apartman ve dairelerinizin güvenliği için geleni göremeden kapılarınızı açmayın, kapılarınızın üzerinde anahtar bırakmayın, apartman hırsızlarına dikkat edin. Şüpheli gördüğünüz şahısları derhal emniyete bildirin” dedi.

Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan’nın konuşmasından sonra toplum destekleme amiri Atilla AYAKAY’da slayt la hırsızlık, motor hırsızlığı, malzeme hırsızlığı gibi konularda vatandaşları uyararak dikkatli olmaya davet etti.

Daha sonra mahalle muhtarları ve sakinleri soru – cevap şeklinde mahallesindeki sorunlarını Emniyet yetkililerine anlattı.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler