Isparta Her Şeyin En İyisine Layık

Isparta Her Şeyin En İyisine Layık

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Mart 2019 14:42
Isparta Her Şeyin En İyisine Layık

AK Parti Belediye Başkan Adaşı Şükrü Başdeğirmen, açık hava mitinglerine Bağlar Mahallesinde devam etti. Havai fişekler ve meşaleler eşliğinde mahalle halkı tarafından coşkuyla karşılanan Başdeğirmen, Isparta’nın her şeyin en iyisine layık bir şehir olduğunu söyledi.

Bağlar Mahallesi’nde Meydanı dolduran büyük kalabalığa hitap eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, 31 Mart seçimlerinin Türkiye açısından çok önemli seçim olduğunu söyledi. Başdeğirmen, “Türkiye’yi parçalamak isteyen hainler, AK Parti’nin yerel seçimlerde tökezlemesini bekliyorlar. Bu onları en çok mutlu edecek şey. O hainler bir tökezleme olması durumunda kendi planlarını uygulamak için üzerimize gelecekler. Bun asla fırsat vermeyeceğiz. O yüzden çok yüksek oranlarda Isparta’da bu seçimi kazanıp Türkiye ortalamasına katkı sağlamamız lazım. Ankara’ya gittiğimizde de elimiz güçlü gidelim. ‘Biz sözümüzü yerine getirdik Sayın Cumhurbaşkanım. Bizden Isparta’yı istedin biz de getirdik’ derken güçlü bir şekilde bunu göstermemiz lazım.Bunu da sizlerle birlikte yapacağız. Memleketimizin sorunlarını biliyoruz. Mahallelerimizdeki ihtiyaçları biliyoruz. Bu memleketin ihtiyacı olan tüm yatırımları iktidarın gücüyle yapacağız. Son 10 yıl içinde Isparta’da olmayan, başka illerde özenerek baktığımız yatırımları getirmek bizim de hakkımız. O hizmetleri biz de getirip vatandaşımıza sunmak istiyoruz. Bizim neyimiz eksik? İleriye dönük gençlerimizin ve çocuklarımızın ihtiyacı olduğu o yatırımları bizler de hak ediyoruz. Ama maalesef son 10 yılda tüm sorunlarımız halının altına süpürülmüş. Asfalt, kaldırım su akıtmak belediyenin asli görevi. Belediye başkanı o şehrin ileriye nasıl gidebileceğinin hesabını yapmalı, sosyal belediyecilikle halkın eksikliğini görmeli. Biz göreve geldiğimizde son 10 yıl içinde kazanamadığımız yatırımları kazanıp memleketimizin refah düzeyini artıracağız ”dedi.

BELEDİYE BAŞKANI GÖREVE
BAŞLARKEN YEMİN ETMELİ
Görev geldiklerinde vatandaşın yararına olmayan hiçbir işe ne vakit ne nakit ayıracaklarını aktaran Başdeğirmen, “Milletvekili göreve başlarken yemin ediyor, avukat, doktor yemin ediyor. Belediye başkanı da yemin ederek başlamalı. Belediye başkanının vatandaşlara hak ettiği hizmetleri vermek için yemin etmesi gerektiği inancındayız. Biz Isparta’yı, eşit, ilkeli, adaletli, dürüst şekilde idare edeceğiz diyoruz. Sadece devletimizin ve vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız. Vatandaşlarımızın tüm maddi ve manevi varlıkları bizim kutsal emanetimiz olacak” diye konuştu.

YENİ BİR VİZYONA TAZE BİR KANA İHTİYAÇ VAR
Isparta’da vatandaşın sosyal konutla ilgili beklentisi olduğunu ileten Şükrü Başdeğirmen, “Sadece inşaat maliyetiyle arsa maliyeti olmadan sosyal konut üretip dar gelirli vatandaşımızı ev sahibi yapacağız. 10 yıldır söz verilmiş yapılmamış seçimlere 20 gün kala talep topluyoruz diyor. Müjde sosyal konutu biz yapıyoruz diyor. 15 yıl boyunca yönetimde kalmış bir tane sosyal konut üretilmemiş, şimdi biz yapacağız diyor. Buna inanıyor muyuz? Bunlar popülist yaklaşımlar. Artık bu şehirde yeni bir vizyona ihtiyaç var. Taze bir kana ihtiyaç var. İşte bu manzara bu birliktelik Türkiye’ye örnek bir birliktelik. Bu birlikteliğimizle Türkiye’de diğer belediye başkanlarına örnek olacağız. Bu memleket her şeyin en iyisine layık” diye konuştu.

AKLIMIZLA ALAY EDİLMESİNDEN BIKTIK USANDIK
Artık laf devrinin bittiği icraat dönemini başlayacağını aktaran Başdeğirmen, “Artık iş, aş devrini Isparta’ya getiriyoruz. 10 yıldır bunun özlemini çekiyoruz. Bir haftamız kaldı. Gece gündüz konu komşu eşe dosta doğruları anlatmak zorundayız. Artık kandırılmaktan, aklımızla alay edilmesinden bıktık usandık” dedi.

ISPARTA’YA KAYNAK SUYU İÇİRME SÖZÜ
Başdeğirmen, Isparta’ya memba kalitesinde su içirme sözü de verdi. Başdeğirmen, “Suyumuzun geldiği yönü değiştiriyoruz. Isparta yıllardır Eğirdir Gölü’nün suyunu içiyor. Ancak çeşmelerden akan su artık vatandaşımızı rahatsız ediyor. Vatandaşımız sularını ya kaynaklardan dolduruyor ya hazır su kullanıyor. 2 yıl içinde maliyeti de yüksek olan Eğirdir Gölü’nden su almayı bırakıyoruz. Darıderesi 2 Göleti’nin tamamlanmasıyla ve kaynak sularını da içme suyu kapsamına alarak Isparta’ya kaynak suyu içireceğiz” açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.