Isparta İl Sağlık Müdürü Karakaya'dan Sert Tepki

Isparta İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya bir açıklama yaptı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Mart 2022 14:38
Isparta İl Sağlık Müdürü Karakaya'dan Sert Tepki

Isparta Şehir Hastanesi Acil Serviste görev yapan Uzm. Dr. Engin Şenay görevi başında hasta tarafından darp edildi. Şüpheli polis tarafından gözaltına alındı.

Olayın ardından Isparta İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya bir açıklama yaptı. Saldırıyı kınadıklarını belirten Karakaya, olayın takipçisi olduklarını ifade etti.

Karakaya açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Isparta Şehir Hastanemiz Acil Serviste görev yapan 20 Mart 2022 tarihi ve saat: 00.30 da, Uzm. Dr. Engin ŞENAY görevi başında darp edilmesi İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından büyük bir üzüntü ile karşılanmıştır. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti sebebi ne olursa olsun asla kabul etmiyoruz. Vatandaşlarımıza her türlü şartlarda hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık personelimizin bu gibi olaylara maruz kalması onur kırıcı, gönül kırıcı, üzüntü veren bir durumdur. Şifa veren ellere vefa gösterilmesi konusunda toplum bilincini artırmak için hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın fedakârca sürdürdükleri çalışmaları her fırsatta dile getireceğimizi belirterek bu çirkin saldırının da sonuna kadar takipçisi olacağız. Sağlık çalışanlarımıza karşı yapılan saldırıyı kınıyor, kendilerine ve hastane yönetimine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.  İl Sağlık Müdürlüğü olarak sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu ve olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz."

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.