Isparta’da Bin 154 kişi ‘İşbaşı’ Yaptı

Isparta’da Bin 154 kişi ‘İşbaşı’ yaptı

Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Haziran 2019 13:44
Isparta’da Bin 154 kişi ‘İşbaşı’ Yaptı

İŞKUR Isparta İl Müdürü Gürsel Öksüz, İşbaşı Eğitim Programı (İEP) çerçevesinde bu yılın ilk beş ayında şehirde 108 firmada 1154 kişinin iş başı yaptığını ve yüzde 54 oranında başarıya ulaşıldığını belirtti.

ÖKSÜZ; “İEP, İŞVERENLER TARAFINDAN DA DESTEKLENEN BİR PROGRAM”

İşbaşı Eğitim Programının uzun süre işsiz olan kişilerin topluma entegresini sağlayan bir oryantasyon programı olduğunu ve programın işverenler tarafından da desteklendiğini ifade eden İşkur İl Müdürü Gürsel Öksüz, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Programımız medya sektöründe 9 ay, imalat ve sanayi sektöründe 6 ay ve diğer iş kollarında da 3 ay uygulanmaktadır. İşbaşı Eğitim Programı (İEP) çerçevesinde işe başlayan kişilere her gün için 77 lira ücret ödüyoruz. Oryantasyon süreci sonrasında da firma yetkilileri, işe başlayanların yüzde 50'sini daimi personel olarak istihdam edecektir” dedi.

“ŞUANA KADAR 1154 KİŞİ İŞBAŞI EĞİTİMİ İLE İŞE BAŞLADI”

İl Müdürü Öksüz, İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Isparta’da 31 Mayıs 2019 tarihi itibariyle itibariyle 108 firmada toplam bin 154 kişinin işe başladığını ve genel itibariyle de sayının bin 500'e çıktığını vurguladı.

"HİZMET KALİTEMİZ ARTIYOR"

Söz konusu işbaşı eğitim programından memnuniyetini dile getiren işverenler de, İEP'in çok faydalı ve önemli bir çalışma olduğunu kaydederek; “Program çerçevesinde uzun süre işe girememiş insanlara önemli katkı sunuluyor. İşverenler olarak biz bu sayede insanlara hem iş öğretiyoruz hem de iş gücü sayesinde hizmet kalitemiz artıyor. İnşallah, bu tür çalışmaların başarılı olacağına inanıyoruz” diye konuştular.

Haber: Yunus Özler

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.