Isparta’da Güven Timleri Oluşturuldu

Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda yaptığı basın toplantısında 15.10.2010 tarihinde Isparta’da Güven Timleri oluşturulduğunu söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Kasım 2010 12:04
Isparta’da Güven Timleri Oluşturuldu

Bugün Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda yaptığı basın toplantısında 15.10.2010 tarihinde Isparta’da Güven Timleri oluşturulduğunu , bu nerenle polisin asayiş suçları ile mücadele stratejisinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi projesi kapmasında, nasıl daha iyi hizmet sunabiliriz anlayışından hareketle, emniyet müdürlüğümüz bünyesinde güven timleri oluşturulmuştur”dedi.

Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan yaptığı açıklamada ; Polis olarak görevimiz, vatandaşların can ve mal güvenliğini toplumun huzur ve emniyetini sağlamak, anayasada güvence altına alnın bireylerin temel hak ve özgürlüklerini güven içerisinden yaşayacakları ortamı oluşturmaktır.

Bu nedenle, Güven Timleri: il merkezinde özellikle şehrimizin kalabalık noktalarında, büyük alışveriş merkezlerinde, açık - kapalı çarşılarda, semt pazarları v.s yerlerde suç ve suçlularla mücadele için kurulmuştur.

Bilimsel analizler ışığında, teknolojik destekle yeni güvelik planlamaları yapmanın yanı sıra, insan odaklı ve insanı ilişki kurma yönlü yeni güvenlik projelerini başlatmak zorunlu olmuştur.

Toplumda gelişen kültür ve eğitim düzeyi, toplumları daha kolay etkileyebilmeleri, küresel ekonomik denge değişimlerinden kaynaklanan işsizlik ve bireylerin sosyal statü değişimleri beraberinde ilk defa karşılaştığımız suç çeşitlerini de karşımıza çıkartmaktadır.

Amaç:

İşte bütün bu değişim ve son yıllarda vatandaşların mağdur olduğu yeni ve gizli suç çeşitleri ile mücadelede,
Her an ve her yerde vatandaşların yanında olma,
Her yeri güvenli kılma,
Vatandaşların desteğini hep alma,
İnsana odaklanma gibi,
Isparta’nın yaşanabilir güvenli bir yer olması,
En güvenli eğitim şehri olması solanlarımızı gerçekleştirebilmek için GÜVEN TİMLERİ çalışma projemiz hayata geçirilmiştir.

Ülkemizin değişik bölgelerinden öğrenimlerini sürdürmek için Isparta’ya gelen ve bize emanet olarak algıladığımız öğrencilerimiz, okullarımızda okuyan çocuklarımız , trafikte her gün araç kullanan sürücülerimiz ve yayarlımız, çarşıda pazarda iş yapan esnafımız, öğretmenlerimiz, doktorlarımız, mühendislerimiz, Isparta da güven Timlerimiz ile daha güvende olacaklar.

Güven timlerine 15 gün özel eğitim verildi, bilhassa hukuk eğitimi aldılar. SDÜ’den gelen hocalarımız gerekli eğitimleri verdiler. Bu sistem İstanbul ve Adana da başarılı omuştur, bizde İstanbul daki sistemi aldık. Asayiş müdürlüğümüze bağlı Emniyet Amirine bağlı 30 kişi ile Güvenlik Timleri sürdürülecektir. Bu timlerin içinde yeteri kadar BAYAN personel de bulunacaktır. 30 kişi olan ve gönüllülerden oluşan bu timler Cumartesi ve Pazar günleri de çalışacaklardır.

ISPARTA GÜVEN TİMLERİ İLE DAHA GÜVENDE OLACAKTIR”dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.