"Isparta’daki Emekliler Yalnız Değildir"

"Isparta’daki Emekliler Yalnız Değildir"

Yayınlanma:
"Isparta’daki Emekliler Yalnız Değildir"

Basın mensupları ile bir araya gelen kısa adı TÜM EMEK DER olan Tüm Emekliler Derneği Isparta Şube Başkanı Hayati Yıldız, kısa sürede büyük işlere imza attıklarırını belirterek emeklileri konut sahibi yapmayı amaçlayan Yapı Kooperatifini de kurduklarını ve Ocak ayından itibaren başvuruları almaya başlayacaklarını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl 14 Ocak’ta kurulan Tüm Emekliler Derneği (TÜM EMEK DER) Isparta Şube Başkanı Hayati Yıldız ve yönetimi düzenlenen basın toplantısında basınla bir araya geldi.

Kirazlıdere Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına Tüm Emekliler Derneği Şube Başkanı Hayati Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri ile Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Programa katılan basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür eden Dernek Başkanı Yıldız, Isparta’da kurulalı henüz 1 yılı aşkın bir süre olmasına rağmen kısa sürede büyük işler yaptıklarını üye sayısını 3 binler seviyesine çıkarttıklarını, diğer Emekliler Derneğinden ise her gün istifaların yaşandığını belirtti.

ÇOK KISA SÜREDE BÜYÜK İŞLER YAPTIK, YAPMAYADA ARALIKSIZ DEVAM EDECEĞİZ

Tüm Emekliler Derneği Isparta Şube Başkanı Hayati Yıldız, basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Isparta’daki Emeklilerin çeşitli hizmetlerden indirimli yararlanabilmeleri için birçok firma ile anlaşmalar sağladıklarını belirten Yıldız, “İlimizde emekli üyelerimizin faydalanacağı indirim anlaşmaları yaparak, Özel Hastaneler, Özel Diş Kliniği, Hukuk Danışmanları, Araç bakım ve onarım firmaları, Düğün salonları, işitme cihazları, gözlük ihtiyaçları, halı firması, tuhafiye gibi yerlerle üyelerimize nasıl kazanım sağlarız diye kurumsal ve özel ticarethanelerle indirim anlaşmaları yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. Yıldız, üye sayılarının da 3 bine yaklaştığını kaydetti.

EMEKLİLERİMİZİ KONUT SAHİBİ YAPACAĞIZ

Tüm Emekliler Derneği Isparta Şube Başkanı Hayati Yıldız, Isparta’da kendi derneklerine üye emeklilerin konut sahibi olması konusunda bir süre önce başlattıkları çalışmalarda sona geldiklerini belirterek, “Bu konuda Yapı Kooperatifimizi oluşturmuş durumdayız. Ocak ayından itibaren konut sahibi olacak emeklilerimizin başvurularını almaya başlayacağız. Şuanda alt zeminini oluşturduğumuz konut yapımı konusunda çalışmalarımızı hızlandırdık. Konut sahibi olmayan ve üzerinde konut bulunmayan emeklilerimizi konut sahibi yapmakta kararlıyız” dedi.

ISPARTA’DAKİ EMEKLİLER YALNIZ DEĞİLDİR

Isparta’daki emekli sayısının 120 bini aştığını belirten Yıldız, Isparta’nın bu anlamda bir emekliler kenti olduğunu ifade ederek, “Emekliler yalnız değildir. Biz üye emeklilerimizin her türlü sorununda yanındayız ve yardımcısıyız” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.