IspartaRay’da Ön Fizibilite Çalışmaları Tamamlandı

IspartaRay Projesinde önemli gelişmeler yaşanıyor.IspartaRay projesinde ön fizibilite çalışmaları tamamlandı.

Yayınlanma:
IspartaRay’da Ön Fizibilite Çalışmaları Tamamlandı

IspartaRay Projesinde önemli gelişmeler yaşanıyor.IspartaRay projesinde ön fizibilite çalışmaları tamamlandı. Buna göre, IspartaRay projesi 10.250 metrelik Gar-Üniversite hattı toplam 6 istasyondan oluşacak.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları yetkilileri IspartaRay Projesi ile ilgili Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e ön fizibilite sunumu yaptı.

TCDD Genel Müdürlüğü Teknik Etüt Proje Müdürü Dr. Kamil Demircan, geçen yıl Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) yetkilileriyle, IspartaRay Projesini görüşmek üzere şehre geldiklerini bir dizi incelemelerde bulunduklarını ve Şükrü Başdeğirmen ile birlikte toplantı yaptıklarını söyledi, projeye ilişkin değerlendirmede bulundu.

IspartaRay ile ilgili ön fizibilite çalışması yaptıklarını aktaran Dr. Kamil Demircan, çalışma hakkında Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e bilgiler verdi. Demircan, IspartaRay Projesinin ön maliyetinin, yolcu talebinin çıkarılması ile işletme gelir ve giderlerinin hesaplanması yönünde fizibiliteler yaptıklarını dile getirdi.

Demircan, “Çalışmaya doğru bir altlık sağlayabilmek için güzergahında nasıl olmasıyla alakalı bir ön çalışma yaptık. 2 güzergahta Gar-Üniversite, Gar-Havalimanı arasındaki güzergah koridorları da, güzergah çerçevesinde, güzergah bakış açısıyla inceledik.

Bunun yanında bir de Şehir Hastanesi geçişinde özellikle IspartaRayBanliyo Hattının hemzemin kesişimini önlemek için de bir kavşak tasarımımız oldu” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.