Ispartaspor Ulusal Kulüp Lisansı Almaya Hak Kazandı

İlk defa Kulüp Lisansı müracaatında bulunan Ispartaspor Kulubü, TFF’nin tüm incelemelerinden hızlı bir şekilde geçerek lisansını aldı.

Yayınlanma:
Ispartaspor Ulusal Kulüp Lisansı Almaya Hak Kazandı

TFF Kulüp Lisans Kurulu bugün yaptığı toplantıda Ispartaspor’un da aralarında bulunduğu lisans adayı kulüpleri; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nda aranan sportif, altyapı, personel-idari, hukuki ve mali kriterler yönünden inceledi.

İlk defa Kulüp Lisansı müracaatında bulunan Ispartaspor Kulubü, TFF’nin tüm incelemelerinden hızlı bir şekilde geçerek lisansını aldı.

Isparta’ya güzel haberi Kulüp Başkanı Atakan Yazgan verdi.

Başkan Yazgan’ın açıklaması şu şekilde:TFF’ nin bugün internet sitesinden yapmış olduğu açıklamada, ISPARTASPOR’ un ULUSAL KULÜP LİSANSI almaya hak kazandığı duyurulmuştur. Kulübümüz, Kulüp Lisan ve Fair Play Talimatında aranan Sportif, Alt Yapı, Personel – İdari, Hukuki ve Mali Kriterler yönünden TFF tarafından incelenmiş olup 2022/2023 sezonu için ULUSAL KULÜP LİSANSI almaya hak kazanmıştır.

Ispartaspor’ un Kurumsal Yönetimi sonucu elde edilen bu kazanım Ispartamıza hayırlı olsun. 39 Takımın mücadele ettiği TFF 2. Ligde Kulüp Lisansı almaya hak kazanan 7 takım içinde kulübümüzde yer almaktadır. İlk defa Kulüp Lisansı müracaatında  bulunan kulübümüz TFF’ nin tüm incelemelerinden hızlı bir şekilde geçerek Lisansını almıştır.

Süper Lig, TFF 1. Lig ve 2. Lig kulüplerine zorunlu kılınan Kulüp Lisansını almakta birçok kulüp zorluk yaşamaktadır.   Özellikle finansal sorunlarla boğuşan kulüpler Mali Fair Play kriterinde çok zorlanırken, Kulübümüzün Mali Denetimden de hızlı bir şekilde olumlu geçtiğini özellikle vurgulamak isteriz.

Ispartaspor’ un ekonomik, idari ve kurumsal yapısının daha da güçlendirilerek var olmasının temin edilmesi tüm Ispartalıların hedefi ve görevi olmalıdır. Sportif başarının yanı sıra yönetimsel yapının sürdürülebilir hale getirilmesi de çok önemlidir.ZAFER İNANANLARINDIR.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.