Ispartaspor’un PFDK Kararına Ret

Ispartaspor'a geçen hafta PFDK tarafından verilen cezanın ardından, Ispartaspor yönetimi itirazda bulunmuştu. PFDK Bu kararı reddetti.

Yayınlanma:
Ispartaspor’un PFDK Kararına Ret

Ispartaspor'a; geçtiğimiz Pazar günü evinde misafir ettiği Düzce Cam Düzcespor karşılaşmasında taraftarların aynı sezon içerisinde, 5 kez çirkin ve kötü tezahürat olayı gerçekleştirmesinden dolayı "1 RESMİ MÜSABAKAYI SEYİRCİSİZ OYNAMA VE 6 BİN TÜRK LİRASI PARA CEZASI" verilmişti.

Isparta32spor bu kararın ardından Profesyonel Futbol disiplin Kurulu’na itirazda bulundu. PFDK bu itirazın reddine kadar verdi.

PFDK’dan yapılan açıklamada, Isparta 32 Spor Kulübü’nün, PFDK’nın 23.03.2023 tarih ve E.2022-2023/729 - K.2022-2023/937 sayılı kararına itirazı incelendi.

Yapılan müzakere neticesinde;

- Isparta 32 Spor Kulübü’nün taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. Kez gerçekleştirilmesinden dolayı FDT’nin 53/2. maddesi uyarınca 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 6.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile kararın onanmasına, oybirliği ile,

- Dosya hakkında esasa ilişkin karar verildiğinden yürütmenin durdurulması talebinin reddine, oybirliği ile, karar verilmiştir.” Denildi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.