Isparta’ya Hizmet Çabasındayız

Isparta’ya Hizmet Çabasındayız

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Şubat 2019 11:04
Isparta’ya Hizmet Çabasındayız

Isparta Belediye Başkanı Günaydın, Karayolları ve Gül Küçük Sanayi Sitesinde bulunan hemzemin geçitlerin olduğu kavşakların projelerinin belediye tarafından hazırlandığını ve DDY’ye verildiğini, projelerin onaylandığını, ilgili kurumlar tarafından yapım çalışmalarına bir an önce başlanmasını beklediklerini söyledi.

Isparta Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Başkan Adayı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, seçim çalışmaları kapsamında Şehir Hastanesi bölgesinde bulunan esnafı ziyaret etti. Başkan Günaydın’a, belediye meclis üyesi adayları da eşlik etti. Ziyarette esnafı dinleyen, görüş ve önerilerini alan Başkan Günaydın’ın ziyaretleri arasında ayrıca Gülistan Mahallesinde bulunan Halk Kütüphanesi ve Müze Müdürlüğü de vardı. Başkan Günaydın, kütüphane ziyareti esnasında kitap okuyan çocuklarla bir araya geldi ve bir süre minik okuyucularla sohbet etti. Belediye Başkanı Günaydın ayıca Isparta Müze Müdürü Mustafa Akaslan’a makamında nezaket ziyaretinde bulundu, kurum çalışanlarıyla sohbet etti.

İKİ KAVŞAK PROJESİ BEKLEMEDE
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Şehir Hastanesi bölgesinde bulunan esnafları ziyaretinin ardından önemli değerlendirmelerde bulundu. Başkan Günaydın, Karayolları Kavşağı olarak da bilinen hemzemin geçitli kavşağın projesinin aylar öncesinden çizildiğini ve projenin Devlet Demiryollarına iletildiğini ve yapımının beklendiğini ayrıca yine hemzemin geçitli Gül Küçük Sanayi Sitesinde aynı şekilde kavşak projesinin de hazırlanarak teslim edildiğini kaydetti.
Şehir Hastanesi bölgesindeki esnafın, Isparta Belediyesi tarafından hazırlanan demiryolunun da geçtiği kavşak projesinden haberinin olmadığına değinen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Demiryolları bu projeyi bize çizdirdi, belediyemiz ile işbirliği içinde çalışıldı. Uygulama kabul olayına da girdi. Demiryolu altta kalacak şekilde geniş ve kullanışlı bir kavşak yapılacak.

Yine Gül Küçük Sanayi Sitesi içerisinden geçen hemzemin geçitli kavşağında projesini çok önceden belediye olarak hazırlayarak DDY’ye vermiştik. Bu projede kabul oldu. Bu konudaki çalışma bedellerini de belediye olarak biz ödedik. Çok yerde DDY kendisi ödüyor. Bu konuya ne kadar önem verdiğimiz de ortada” dedi.

HİÇBİR ESNAF MAĞDUR EDİLMEDEN YAYA GEÇİDİ YAPILACAK
Bölgedeki iki noktada yer alan esnafın farklı noktalarda yaya geçidi istediklerini aktaran Günaydın, “Bu bölgemize bir geçit yapılması gerekli. Yine bölgeye geniş kapsamlı bir alt geçit de yapılabilir. Şu anda bölgeyi teknik heyetle de inceliyoruz. Bununla ilgili hiçbir esnafımız da mağdur edilmeden ortalama bir yer belirlenecek ve bu geçit yapılacak. Bu konuda hemen yapalım sözleri boş laflar. Güzel incelendikten sonra şehircilik açısından karar verilecek” şeklinde konuştu.

ISPARTA’YI TÜRKİYE’NİN BAŞ TACI YAPMAK İSTİYORUZ
Isparta’nın en iyi, güzel ve diğer şehirlerden farklı olmasını istediklerine de değinen Günaydın, “Yaşanabilir vilayetin çok üzerinde tanınmış bir vilayet olsun istiyoruz. Dünya şehirlerinin de önünde olması için projelerimiz de hazır. Büyük şehirler kuruyoruz. 280 km şehir yolu yapmış oluyoruz. Altyapısıyla birlikte asfaltı yapılıyor. Isparta’mızı Türkiye’nin baş tacı haline getirmek istiyoruz. İlişkilerimiz açısından tüm kurumlarımızı da tek tek geziyorum. Bunlar Isparta’ya hizmet çabasının bir göstergesi, arzusu ve arayışıdır” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.