Ispartaya Meteorolojiden Kötü Haber

Sıcaklıklar, İç Kesimlerde 1 İla 3, Orta ve Doğu Karadeniz'de 3 İla 5 Derece Azalacak, Güneydoğu Bölgelerde İse 3 İla 5 Derece Artacak.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Ocak 2011 17:35
Ispartaya Meteorolojiden Kötü Haber

Sıcaklıklar, iç kesimlerde 1 ila 3, Orta ve Doğu Karadeniz'de 3 ila 5 derece azalacak, güneydoğu bölgelerde ise 3 ila 5 derece artacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre; Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Hatay çevreleri yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar yağmur ve sağanak, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Göller Yöresinin yüksekleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Tekirdağ, Bilecik, Bursa çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

-KUVVETLİ RÜZGAR, BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI-
Rüzgarın, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ayrıca, sabah ve gece saatlerinde Trakya ile iç ve doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak;

Isparta
: Parçalı ve çok bulutlu.(5)

İstanbul
: Çok bulutlu ve Yağmurlu geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.(7)

ANKARA: Çok bulutlu, yağmur ve zamanla karla karışık Yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren yüksekleri yer yer kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yüksek kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.(3)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.(9)

Antalya: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı.(16)

Samsun: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(9)

Erzurum: Çok bulutlu ve kar yağışlı geçecek. İl genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.(-1)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Çok bulutlu, bölgenin doğusu yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, Tekirdağ ile zamanla Bursa ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. Sabah ve gece saatlerinde Trakya'da buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Parçalı çok bulutlu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri karla karışık yağmur ve zamanla kar yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. Sabah ve gece saatlerinde Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Hatay çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra Isparta ile Burdur çevrelerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde Isparta çevrelerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, batısı ile öğle saatlerinde bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, bölgenin kuzeyi ile yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölgenin kuzeyi karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.