Isparta’yı Fakirleştirdiniz

Isparta’yı Fakirleştirdiniz

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Şubat 2019 10:53
Isparta’yı Fakirleştirdiniz

Halıkent mitingine ‘En büyük başkan bizim başkan’ sloganlarıyla gelen, 32 Gençlik Taraftar Grubunun meşalelerle ve ‘Asla Yalnız Yürümeyeceksin’ pankartıyla karşılanan Başkan Günaydın, “Bazı muhalif arkadaşlarımız bizim yaptığımız projeleri görmezden bilmezden gelip, yaptığımız projelerden bahsediyorlar. Beyler o projeler bitti, Üsküdar’ı geçti, sizin proje falan ürettiğiniz yok. Isparta’ya yapacağınız hizmette yok. Bizim hizmetlerimizi tekrar ediyorsunuz” dedi.

ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN
Isparta Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Başkan Adayı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Halıkent Mahallesinde coşku ile karşılandı. Seçim çalışmaları kapsamında Moda Parkta vatandaşlarla bir araya gelen Yusuf Ziya Günaydın, ‘En büyük başkan bizim başkan’ sloganlarıyla karşılandı. Yol boyunca 32 Gençlik taraftar gurubu tarafından meşalelerle karşılanan Başkan Günaydın, salon önünde taraftarların ‘Asla yalnız yürümeyeceksin’ pankartı ile karşılandı.

SALON DOLDU, TAŞTI
Salonu hınca hınç dolduran vatandaşlarla tokalaşan Başkan Günaydın’ın konuşması öncesinde ise MHP Belediye Meclis Üyesi adayları tek tek anons edilerek tanıtıldı. Tanıtımın ardından Başkan Günaydın, meclis üyesi adayları ile birlikte salonda bulunanlarla birlikte basına poz verdi.

ISPARTA’NIN KAYBINI GRAFİKLERLE ANLATTI
Tezahüratlarla kürsüye gelen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Deri Organize Sanayi Bölgesinden (DOSB) kaynaklanan koku sorunu başta olmak üzere, Isparta ekonomisinde yaşanan gerileme, Isparta’nın son 11 yılda kişi başına borçlanma miktarı, Isparta’ya verilmeyen teşvikle şehrin ekonomik kayıpları konularını sinevizyon eşliğinde grafiklerle anlattı.

BEYLER O PROJELER BİTTİ, ÜSKÜDAR’I GEÇTİ
DOSB’den kaynaklı koku sorununun Isparta Belediyesi ile aşıldığını ve bahar aylarından itibaren artık Halıkent Mahallesi sakinleri başta olmak üzere çevre mahallelerin koku ile ilgili bir problemlerinin kalmayacağını müjdeleyen Günaydın, belediye olarak 5 km’lik bir hattın işçilikle beraber 10 milyon liralık bir yatırımın kendilerince yapıldığını söyledi. Günaydın, “Isparta’mızda ne eksikse, ne yapılması gerekirse şu ana kadar yapılmıştır. Bazı muhalif arkadaşlarımız bizim yaptığımız projeleri görmezden bilmezden gelip, yaptığımız projelerden bahsediyorlar. Beyler o projeler bitti, Üsküdar’ı geçti, sizin proje falan ürettiğiniz yok. Isparta’ya yapacağınız hizmette yok. Bizim hizmetlerimizi tekrar ediyorsunuz” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, 2002-2018 yılları arasında yıllara göre kişi başına düşen ihracat rakamlarından bahsetti. Günaydın, Isparta-Burdur ve Afyonkarahisar ihracat grafiğini sinevizyon eşliğinde salonda bulunanlara anlatırken, teşvik alamayan Isparta’nın fakir düştüğünü dile getirdi. Günaydın, “Neden bu insanları korumadınız. Neden vazifenizi yapıp devlet teşvikini getirmediniz? Şu anda Burdur’un da gerisine düştük. Milletvekilleri adeta Isparta’ya garez yaptılar. ITSO ise her zaman ihracatı artırdı diye konuştular. O zaman bu tablo nedir. Ticaret Odası sen ne işe yarıyorsun? Ey Şükrü Başdeğirmen, ‘ben ticaret odasını yönettim’ diyorsun. 17 sene görev yaptım diyorsun, niye milletvekilleriyle işbirliği yapmadın. Isparta’yı bu hale getirdiniz” şeklinde konuştu.

ISPARTALI 11 YILDA 27 KAT BORÇLANDI
Ispartalıların son 11 yılda kişi başı borçlanma rakamlarını da veren Günaydın, 2007’de kişi başı borcun 20.90 lira olduğunu bu rakamın ise 2018’de 566 liraya yükseldiğini ve artış oranının 27 kat arttığına vurgu yaptı. Günaydın, “Bunları konuşmuyorlar. Sonra da ‘senin vazifen mi fabrika kurmak’ diyorlar. Bu dönemde de inadına fabrika kuracağız, çünkü üretim yapmayan toplumlar başarılı olamaz” ifadesinde bulundu.

ISPARTALI EVSİZLER KANDIRILDI
Isparta Belediyesi olarak toplu konut yapacaklarının müjdesini veren Günaydın, geçen dönemde de aynı sözü söylediğini kaydederek, “Ben yapacağım dedim, ardından TOKİ olarak bunu biz yapacağız dediler. Yapmamın önüne geçmek istediler” dedi. Toplu konut konusunda başta 21 bin emekli olmak üzere evi olmayan Ispartalıların kandırıldığını dile getiren Günaydın, “Emeklilerimiz konutun TOKİ ile yapılacağına inandı. 21 bin üye kaydı yapıldı. Yapıldı mı? Hayır. Bu işi biz yapacağız arkadaşlar. Belediye olarak araziyi alacağım ve yapacağım” dedi.

TAŞIN ALTINA ELİMİ DEĞİL, GÖVDEMİ KOYUYORUM
Yaklaşık 5 sene önce hükümetin bir kanun çıkarttığını dile getiren Günaydın, “İstimlak ve imar belediyenin yetkisinde diyorlar. Şehircilik Bakanlığı 5 yıl önce çıkan yasa ile sorgusuz sualsiz nerede isterse, dağ, bayır, ova olsun istediği yeri istimlak ederek arazileri alabiliyor. Bu konuda da belediyeye hiç danışmadan, sormadan bu işleri yapabiliyorlar. İmarı da kendileri yapabiliyorlar, bizim üzerimizdeler. Bu yetki de sizin niye yapmadınız. 5 senedir 21 bin emeklimizi ve konutu olmayan vatandaşlarımızı niye kandırdınız. Şimdi kandırılmayacak. Taşın altına elimi değil, gövdemi koyuyorum. Konut sahibi olmayan vatandaşlarımızı konut sahibi edeceğim, bu iş benim işim oldu artık. Doğru, gerçek siyaset yapın. Böyle siyaset olmaz” görüşlerinde bulundu.

SATAMAZSINIZ, GÖZ DİKEMEZSİNİZ
‘Ponza yataklarını satacaklarını’ söyleyenlerin olduğuna değinen Günaydın, “O kadar gözlerini dikmişler ki, geçmişte alışmışlar. Fabrikaları ve ponza yataklarını satacağız demeye başladılar. Halkın malı o. Satamazsınız, göz dikemezsiniz. Isparta Belediyesi servet sahibi olmuştur” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.