ISUBÜ 6 Yaşında

ISUBÜ 6. Kuruluş Yıldönümü, Akademik Başarı Ödül Töreni ve 2023-2024 Akademik Yılı Biniş Töreni Coşkuyla Gerçekleştirildi

Yayınlanma:
ISUBÜ 6 Yaşında

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) 6. Kuruluş Yıldönümü, Akademik Başarı Ödül Töreni ve 2023-2024 Akademik Yılı Biniş Töreni Iyaş Süleyman Demirel Kongre ve Sergi Sarayı Gül Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa Rektör Prof. Dr. Yılmaz Çatal, Rektör Yardımcılar, Dekanlar, Yüksekokul Müdürleri, protokol üyeleri, akademisyenler ve aileleri ile idari personelimiz katılım sağladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program, Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oda Orkestrasının müzik dinletisi ve üniversite tanıtım filminin gösterimiyle devam etti.

Törenin açılış konuşmasında ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, “18 Mayıs 2018 tarihinde üniversitemiz kurulmuş olup, 6 yaşında ama 48 yıllık kökleri olan bir üniversite olarak, geleneklerimiz ve yeni hedeflerimiz ile buradayız.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Çatal konuşmasında, “Kalite yönetim sistemlerinin oluşturulmasında başarının ölçülmesi ve ödüllendirilmesi de önemli bir kritere dönüşmüştür. Üniversitemizde görev yapmakta olan kadrolu akademik ve idari personel ile öğrencilerin göstermiş oldukları katkı, çaba ve özgünlük göz önünde bulundurularak başarılarının ödüllendirilmesi için adımlar atılmış ve bunun ilk ayağı olan “Akademik Personel Ödül Yönergesi” çıkartılmış ve bu çerçevede bugün burada 2023 yılı akademik personel başarı ödülleri dağıtılacak ve 8 dalda 20 akademisyenimiz ödüllendirilecektir. Ödül alan akademik personelimizi bir kez daha huzurlarınızda tebrik etmek istiyorum. Bugün aynı zamanda akademik unvan alan ve yeni göreve başlayan akademisyenlerimiz de biniş giyecek. ISUBÜ ailesine 29 Profesör, 40 Doçent, 42 Doktor Öğretim Üyesi, 20 Öğretim Görevlisi, 14 Araştırma Görevlisi katılıyor. Akademik yükseltilme alan ve yeni göreve başlayan tüm akademisyenlerimizi kutluyorum. Üniversitemizin her basamağında yer alan birisi olarak, üniversitemizin eğitim öğretimin yanı sıra araştırma faaliyetleri ile de ön sıralara çıkarılması için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Bu çerçevede bugün burada ödül alan akademisyenlerimiz ile akademik unvan alan, akademik camiaya adım atan tüm akademik personelimizi tebrik ediyor; daha nice başarılara beraber ulaşmayı diliyorum. Bu münasebetle programımıza katılan, burada bizimle olan herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum “dedi.

Program akademik unvan alan akademisyenlerin biniş giyme törenin arından Uluslararası Turizm Karikatürleri ve Anadolu Yemekleri Yarışmaları Ödüllü Eserler Seçkisi sergisinin gezilmesiyle son buldu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.