ISUBÜ Uluslararası Tasarım Yarışmalarında Büyük Başarı Elde Etti

Polonya’da düzenlenen City/Nature Uluslararası Poster Tasarım Yarışması ve 3. Bolu Uluslararası Poster Tasarım Yarışması sonuçlandı.

Yayınlanma:
ISUBÜ Uluslararası Tasarım Yarışmalarında Büyük Başarı Elde Etti

Polonya’da düzenlenen City/Nature Uluslararası Poster Tasarım Yarışması ve 3. Bolu Uluslararası Poster Tasarım Yarışması sonuçlandı.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokulu, Grafik Bölümü, Yaratıcı Fikir Geliştirme Dersi altında yarışmalara hazırlanan 1. Sınıf öğrencileri Uğur Kola ve Emir Yılmaz çok önemli bir başarıya imza attılar.

Uğur Kola, Polonya’da düzenlenen Organizasyon sahipliğini Polonya-Japon Bilgi Teknolojileri Akademisi’nin yaptığı "Doğayı önemseme ve ona şehrin eşit bir sakini gibi davranmaya teşvik" temalı City/Nature Uluslararası Poster Tasarım Yarışmasında 618 Tasarımcı, 1026 Tasarım arasından ilk 30’a girerek çok önemli bir başarı ivmesi yakaladı.

Emir Yılmaz ise; Jüri üyeliğini 12 ülkeden 25 profesyonel tasarımcının yaptığı 3. Bolu Uluslararası Poster Tasarım Yarışması’nda 6 Kıta, 46 Ülke, 1603 Tasarımcı, 3041 Tasarım arasından ilk 100’e seçildi.Emir Yılmaz ilk 100’e girdiği yarışmanın teması "Şiddet'e Karşı" idi. Emir Yılmaz, Bolu İzzet Baysal Üniversitesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen yarışmada hayvanlara karşı şiddet konusunu ele alarak başarısını elde etti.

Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Tasarım Bölüm Başkanlığı Öğretim Görevlisi Ömer Can Sorgunalp, “Grafik Bölümü, Yaratıcı Fikir Geliştirme Dersi adı altında öğrencilerimizi yarışmalara hazırladık. Öğrencilerimiz Uğur Kola ve Emir Yılmaz, hazırladıkları çalışmalarla hem kendileri adına hem de üniversitemizi ve ülkemizi temsil adına çok önemli bir başarı elde ettiler. Bizim öğrencilerimiz yarışmalara katılan profesyonellerin ve akademisyenlerin arasından sıyrılarak ilk 100’e ve ilk 30’a dâhil oldular. Hem kendilerini hem de bizi çok mutlu ettiler. Öğrencilerimizi kutluyor, uluslararası arenada başarılarının devamını diliyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler