ISUBÜ Ve SDÜ’de Sınavlar Yüz Yüze Yapılacak

ISUBÜ Ve SDÜ’de Sınavlar Yüz Yüze Yapılacak

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Şubat 2022 12:25
ISUBÜ Ve SDÜ’de Sınavlar Yüz Yüze Yapılacak

ISUBÜ ve SDÜ’de bütünleme sınavlarının yüz yüze yapılması kararı alındı. Kararın Yükseköğretim Kurulu tarafından tebliğ edildiği öğrenildi.

ISUBÜ tarafından konuya ilişkin şu açıklama yapıldı, “Isparta’da 4 Şubat tarihinde yoğun kar yağışı ve yaşanan ulaşım ve enerji sıkıntısı nedeniyle ve ayrıca Isparta merkez ve 12 ilçede birimlerimizin olması, öğrencilerimizin ve öğretim elemanlarımızın birimlerine sağlıklı ve güvenli bir şekilde ulaşamama ve sınavların yapılamama endişesinden dolayı, yüz yüze yapılacak bütünleme sınavları üniversitemiz Senatosu tarafından 8-13 Şubat tarihleri arasında çevrimiçi olarak yapılması kararı alınmıştı. Yükseköğretim Kurulu'nun 07.02.2022 tarihli ve 2021-2022 Eğitim ve Öğrenim Yılı Sınavlarının Yüz Yüze Olması konulu yazısı gereği yapılamayan bütünleme sınavlarının Üniversitemiz Senatosu tarafından Bahar Yarıyılı öncesi 15-20 Şubat 2022 tarihler arasında yüz yüze yapılması kararı alınmıştır” denildi.

SDÜ’DE AÇIKLAMA YAPTI

SDÜ’’den de konuya ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, “ 12-15 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacağı ilan edilmiş olan bütünleme sınavlarımızın; İlimiz merkez ve ilçelerinde yaşanan olumsuz hava koşullarının ulaşım, elektrik iletim ve internet kamu hizmetlerinde büyük aksaklıklar oluşturmuş olması, Uygulamalı derslerimizin sınavlarının verimli bir şekilde yürütülebilmesi, Öğrencilerimizin daha önce ulaşım planlarını yapmış olması, durumları dikkate alınarak Bahar Dönemimizin başladığı 21 Şubat’tan itibaren 21-26 Şubat 2022 tarihleri arasında yüz yüze yapılmasına karar verilmiştir.”

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.