ISUBÜ’de Yatırımlar Hız Kazandı

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Zirve Kampüsü’nde planlanan projelerin çalışmaları hız kazandı.

Yayınlanma:
ISUBÜ’de Yatırımlar Hız Kazandı

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Zirve Kampüsü’nde planlanan projelerin çalışmaları hız kazandı.

İnşaatı devam eden yatırımları yerinde inceleyip basın mensuplarına bilgilendirmelerde bulunan ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, “Zirve Kampüsümüzde planlanan projelerimizin yatırıma dönüşmesiyle birlikte bu alanda yaklaşık 10 bin öğrencimiz eğitim öğretim alacak. Taş Bina olarak bilinen 4080 m2 olan tarihi binayı da nasip olursa Rektörlük binası olarak tasarlayıp restorasyonunu gerçekleştireceğiz.” dedi.

Eski Devlet Hastanesi alanında yapımına başlanan inşaat alanının yüklenicisi Metro Mühendislik Gıda Mad. San. ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi Mustafa Özaydın ve basın mensupları ile birlikte inceleyen Rektör Çatal, “Yapımına başlanan Merkezi Derslikler binamızın toplam inşaat alanı 14.000 m² olacak. İçerisinde 58 ADET Derslik 5 Amfi, 2 Toplantı Odası, 4 Seminer Odası, 3 Bilgisayar Salonu, 8 Bilgisayar Laboratuvarı, 2 Teknik Resim Salonu yer alacak.

Bu binamızın içerisinde Teknoloji Fakültesi, Uzaktan Eğitim MYO, Teknik Bilimler MYO, Bilişim MYO ve Ortak Derslikler olarak planlıyoruz.” dedi. Yapımı devam eden inşaat alanı ile ilgili basın mensuplarına teknik ve ihale süreci ile ilgili bilgiler veren Metro Mühendislik Gıda Mad. San. ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi Mustafa Özaydın ihalenin bitiş sürecinden daha önce inşaatı tamamlayıp teslim etmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Basın mensupları ile birlikte Taş Bina’yı da inceleyen ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, “Taş Bina olarak bilinen 4080 m2 olan tarihi binayı da nasip olursa Rektörlük binası olarak tasarlayıp restorasyonunu gerçekleştireceğiz. En kısa zamanda Rektörlük binasını ve idari birimlerimizi bu binaya taşımak istiyoruz. Zirve kampüsümüzde öğrenci yaşam alanı olarak toplam inşaat alanı 5.647,80 m² olan 1000 Kişilik Öğrenci Yemekhanesi, 400 kişilik Personel Yemekhanesi, Sosyal Alanlar, 68 kişilik Cep Sineması, 83 kişilik Tiyatro Salonu planlanmıştır. Ayrıca 4.188,90 m² Kongre Merkezi’nin içerisinde 340 kişilik Konferans Salonu, 2 Adet 115 Kişilik kongre salonu, 3 adet Toplantı Salonu, 2 adet Fuaye (Sergi Alanı) yapılacaktır.

Eski Doğum Hastanesi alanında da merkezi derslik ek bina olarak düşünülen Isparta Kent Hizmetlerini Derneği tarafından yapımına devam edilen binanın Toplam İnşaat Alanı: 5100 m²’dir. 1500 Öğrenci Kapasitesi, 16 adet Derslik, 1 adet Teknik Resim Salonu, 18 Personel Odası planlandı. Dernek temsilcilerimize hassaten teşekkürlerimizi buradan sizin aracılığınızla da bir kez daha iletmek istiyorum.

Diğer bir binamız ise 1 nolu bina olarak ifade ettiğimiz yerdir. 4160 m2 İnşaat Alanına sahip binamızda da Teknoloji Merkezi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Dil Merkezi gibi birimlerimizi planlıyoruz.2 Nolu Binamızın ise Toplam İnşaat Alanı: 1806 m²’dir. Araştırma Merkezleri, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı gibi birimlerimizi de bu binamızda teşekkül ettirmek istiyoruz.” Dedi.

Basın mensuplarının sorularına da cevap veren Rektör Çatal, “Projelerimiz yatırıma hızlı bir şekilde dönüşecek. En kısa zaman Zirve Kampüsümüz ve dolayısıyla çevresi hareketlilik kazanacak.” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.