İTO Başkanı Tutuklandı

'Rüşvet' soruşturması kapsamında İTO Başkanı Yalçıntaş'ın da bulunduğu 9 kişi tutuklandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Ekim 2010 23:43
İTO Başkanı Tutuklandı

Bir fuarcılık şirketiyle Dünya Ticaret Merkezi arasındaki davayla ilgili 'rüşvet' iddialarına ilişkin soruşturmada aralarında İTO Başkanı Murat Yalçıntaş'ın da bulunduğu 9 kişi tutuklandı.

Cumhuriyet savcıları Hüseyin Kocabey ve Mehmet Tamöz'ün tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevkettiği 11 şüpheli Nöbetçi Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi hakimi Muzaffer Karadağ, aralarında İTO Başkanı Murat Yalçıntaş ile Yargıtay 12. Hukuk Dairesi Onursal Başkanı Mustafa Oskay'ın da aralarında bulunduğu 9 kişinin tutuklanmasına karar verdi. Mahkemeye sevkedilen 2 kişi ise serbest bırakıldı.

-'DELİL KARARTMA ŞÜPHESİ'-
Bir fuarcılık şirketiyle Dünya Ticaret Merkezi arasındaki davayla ilgili 'rüşvet' iddialarına ilişkin soruşturmada kapsamında 9 kişinin tutuklanmasının gerekçesi arasında 'delil karartma şüphesi' de gösterildi.

Şüphelilerin tutuklanmalarına karar veren nöbetçi hakim, halen soruşturma kapsamında dinlenmesi gereken bazı tanıklar ile ulaşılamayan bazı şüpheliler bulunduğuna dikkati çekti.

Hakim, delil karartma şüphesi ile şüphelilerin üzerlerine atılı suçlamanın vasıf ve mahiyeti gibi nedenleri tutuklama kararının gerekçesi olarak gösterdi.

-İTO YARIN AÇIKLAMA YAPACAK-
Şüphelilerinin nöbetçi mahkemedeki sorguları sırasında adliyede bekleyen İTO Yönetim Kurulu Başkanvekili Şekip Avdagiç, adliyeden ayrılırken gazetecilerin İTO Başkanı Murat Yalçıntaş'ın tutuklanmasına ilişkin sorusu üzerine, yargı sürecinin devam ettiğini, dolayısıyla çok fazla açıklama yapamayacaklarını ifade etti.

Konuyu takip ettiklerini belirten Avdagiç, 'Ümit ediyoruz, en kısa zamanda sayın başkanın suçsuz olduğu ortaya çıkar' dedi.

Avdagiç, konuyla ilgili yarın açıklama yapacaklarını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.