Itso’da Dış Ticaret Eğitimi Düzenlendi

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO), üyelerinin uluslararası ticarette daha etkin ve başarılı olmalarını hedefleyen bir seminer düzenledi.

Yayınlanma:
Itso’da Dış Ticaret Eğitimi Düzenlendi

ITSO dış ticarete yönelik eğitim seminerlerine devam ediyor.

Meclis Salonu’nda gerçekleşen seminere ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, başkan yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri ve firma yetkilileri katıldı.

Seminerde, dış ticaretin ülke ve işletmeler açısından önemi, ihracat ve ithalatın temel prensipleri, işletmelerde dış ticaret fonksiyonunun kurulması gibi konularda detaylı bilgiler sunuldu.

Seminerin içeriği arasında ihracat döngüsü, pazara giriş stratejileri, ürün ve müşteri kararları, hedef pazar ve potansiyel müşteri araştırma stratejileri, pazarlama bütçe planı, teşvik ve destekleme uygulamaları gibi önemli konular yer aldı. ITSO yönetimi bu tür etkinliklerle yerel işletmelerin uluslararası arenada rekabet güçlerini artırmak ve daha etkin bir dış ticaret stratejisi oluşturmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Seminerde, bir ürünün üretim aşamasından başlayarak ihracatının gerçekleşmesine kadar olan sürecin nasıl yönetileceği detaylı bir şekilde ele alındı. Bu süreçte, pazara giriş stratejileri önemli bir yer tuttu. Hangi pazarlara odaklanılacağı, giriş stratejilerinin belirlenmesi, potansiyel müşteri kitlesinin analizi gibi konular üzerinde duruldu. Hangi ürünlerin hangi pazarlara uygun olduğu, müşteri tercihlerinin ve taleplerinin nasıl değerlendirileceği, ürün portföyünün nasıl şekillendirileceği gibi konular incelendi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.