ITSO’dan Çevre ve Şehircilik İçin Önemli İşbirliği

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü arasında önemli bir işbirliği protokolü imzalandı.

Yayınlanma:
ITSO’dan Çevre ve Şehircilik İçin Önemli İşbirliği

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Abdullah Borca tarafından ‘Sürdürülebilir çevre ve şehircilik uygulamalarını tanıtma, geliştirme ve destekleme işbirliği protokolü’ imzalandı.

Protokol, çevrenin korunması ve sürdürülebilir kalkınma ilkelerine uygun olarak sıfır atık, atık yönetimi, içme suyu, atık su ve hava kirliliği, akıllı şehirler gibi konularda eğitim, bilgilendirme, iyi uygulama örneklerinin yaygınlaştırılması ve bilinçlendirme faaliyetlerini içeriyor.

Bu işbirliğiyle, başarılı çalışmaların ödüllendirilmesi, teknik inceleme gezileri ve eğitimlerle farkındalık oluşturulması, özel ve resmi kurumlarla işbirliği yapılması gibi hedefler belirlendi.

Protokol kapsamında çalışmalara katkı veren ve kendi sektöründe örnek çevreci iyi uygulamalar geliştiren Isparta Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin ödüllendirileceği belirtildi.

Teknik detaylar Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile ITSO’nun web sayfası ve sosyal medyasında duyurulacak.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.