Kaptan: Kendilerini bizim yerimize koysunlar

Ispartaspor Takım Kaptanı Kasım Baş, boykot kararı alma nedenlerini açıklarken, şehrin büyüklerine ve tüm kente ateş püskürdü.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Kasım 2010 11:32
Kaptan: Kendilerini bizim yerimize koysunlar

Ispartaspor Takım Kaptanı Kasım Baş, artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini belirterek, “Burada 19 Ispartalı oyuncuya sahip çıkılmıyorsa, idmana tepki gösteriliyorsa, her gün sorun varsa demek ki burada ters giden bir şeyler var demektir. Demek ki Ispartaspor’u gözden çıkarmışlar. Federasyonun gönderdiği hakemlere bakın. Biz Maraşsspor’la çekişiyoruz, Maraş hakemleri maçımızı yönetiyor. Böyle saçmalık var mı?” diye konuştu.

Ispartaspor’da artık sular durulmuyor. Her geçen gün yeni bir sıkıntının yaşandığı kulüpte futbolcular isyan ederken, büyük bir ihtimalle hafta sonunda oynanacak Yimpaş Yozgatspor maçına idmansız çıkılacak. Sezon başından bu yana verilen sözlerin tutulmaması, yöneticilerin ve kent büyüklerinin ilgisizliği nedeniyle artık dayanacak güçleri kalmayan futbolcular idman boykotunu sürdürmekle kararlı. Hatta bu sıkıntılar devam ederse bazı oyuncularda takımdan ayrılabilir.

“SORUNLAR DİZ BOYU!”
Dün “Boykot-Boykot-Boykot” başlığıyla verdiğimiz manşetimizde durumunun ne kadar vahim olduğunu belirtmiştik. Mahalle takımı edasıyla profesyonel maçlara çıkan, masörü olmayan her alanda olumsuzluk yaşayan ve en önemlisi sahipsiz olan Ispartaspor, tarihinin en rezil dönemini yaşıyor.

Ispartaspor Takım Kaptanı Kasım Baş, boykot kararı alma nedenlerini açıklarken, şehrin büyüklerine ve tüm kente ateş püskürdü.

“BİR AÇIKLAMA YAPSALAR ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ”
Sezon başından bu yana birkaç yönetici dışında hiç kimsenin tesislere bile uğramadığını belirten Baş, “Bu Keçiören maçıyla alakalı bir durum değil. Yine gelen giden yok. Sadece birkaç kişi geliyor onlarında gücü belli. Futbolcular olarak karar aldık. Bu karar nasıl tepki getirir bilmiyoruz. 3 gündür idmana çıkmıyoruz, ne gelen var ne giden. Demek ki bizim varlığımız, eylemimiz hiç kimsenin umurunda değil. Bu ilgisizlik devam ederse Yimpaş Yozgat maçına kadar idmanlara çıkmamayı düşünüyoruz. Şu ana kadar verilen sözler yerine getirilip getirilmemesi önemli ama bu ayrı bir konu. Birkaç yönetici gelip bizlere söz verdik, yerine getiremedik desinler. En azından bir konuşsunlar. Birkaç aydır muhatap bile bulamıyoruz. Bize bir açıklama yapsalar önümüze bakacağız. Biz her şeye rağmen mücadelemizi sürdürüyoruz zaten. Ama hiç kimsemiz yok. Bizi en çok bu ilgisizlik üzüyor. Ne olurdu Beykoz galibiyetinden sonra prim verilse, Savspor takımı bile bizlerden daha iyi şartlara sahip” dedi.

“BİRİMİZE BİR ŞEY OLSA BUNUN HESABINI KİM VERECEK?”
Kulüp masörünün de takımdan ayrıldığını ve idman da herhangi bir sorun olduğunda bunun vebalinin kimin vereceğini belirten kaptan Kasım Baş, sözlerine şöyle devam etti:
“Geçen yıllarda Ispartalı çocuklara sahip çıkılmıyor, altyapıdaki gençlere niye değer verilmiyor deniliyordu. 21 kişilik kadronun 19’u Ispartalı. Baktığın zaman bunun bir bahane olduğunu gördük. 19 gence hiç kimse sahip çıkmıyor. 10 kulüpten fazla takımda forma giydim, hiçbir yerde memleket çocukları oynatılmadı. Ben geçen sene de bu kulüpte de fedakarlık yaptım. Sezon başında da geçen sezon ki alacaklarımdan vazgeçtim. Bir de sözleşme yaptım, alacaklı olmama rağmen takıma tüm kolayları tanıdım. Bizim masörümüz yok. Antrenmanda biri sakatlansa kim bakacak bizlere ve arkadaşlarıma. Birimize bir şey olsa bunun hesabını kim verecek? Maça gidelim de masörsüz müsabakaya gittiğimiz de yine ceza yiyeceğiz. Niye durduk yere ceza yesin ki bu kulüp!”

“BİR DE DIŞ ETKENLERLE SAVAŞIYORUZ”
‘Büyük konuşmuş olacağım. Biz bu kadar fedakarlık yapıyoruz ama demek ki Ispartalılar bu takımı yalandan seviyorlarmış’ diyen Baş, “Yozgatspor maçı sonrasında bu durumlar devam ederse ne yapacağız konusunda daha toplantı yapmadık. Artık bir şeylerin değişmesi lazım. Değişmeyecekse bizlerde başımızın çaresine bakalım. Burada 19 Ispartalı oyuncuya sahip çıkılmıyorsa, idmana tepki gösteriliyorsa, her gün sorun varsa demek ki burada ters giden bir şeyler var demektir. Demek ki Ispartaspor’u gözden çıkarmışlar. Federasyonun gönderdiği hakemlere bakın. Biz Maraşsspor’la çekişiyoruz, Maraş hakemleri maçımızı yönetiyor. Böyle saçmalık var mı? Bu haftaki maçta yan hakem 40 metre uzaktan Şevki’ye küfretti, yumruk attı, saçını çekti diyor. Bu adam hayatında böyle olaylara karışmamış. Bir de dış etkenlerle savaşıyoruz.

“PARASIZLIKTAN RECEP, HAMİLE OLAN EŞİNİN YANINA BİLE GİDEMEDİ”
Biz kendi içimizde sorunları çözemedik. Dışarıdan insanların bize zarar vermesi daha kolay. Sahipsiziz çünkü. Açıköğretim kaydımı yenilemem lazım. Parayı yatıramazsak asker kaçağı olacağım diye kaç kere söyledim, umursayan yok.

Futbolcuların cebinde kontör parası yok. Bu arkadaşlarımız 19-20 yaşında. Gezmeye, ve morale ihtiyaçları var. Çarşıda çay içmeye de mi hakkımız yok? Kafeler Caddesi’ne bir kamera koyun, bu çocuklar ne yapıyor diye izleyin. Parasızlıktan kafeler caddesinde yukarı aşağı inip duruyorlar. Çünkü başka yapacak bir durumları yok. Yani takım olarak şimdi cebimizdeki paraları toplasak 200 liramız çıkmaz. Bu ne kadar ayıp bir şey. 2-5 ve 3 ay olmuş çocuklara verilen para 250’şer lira para. Bir Recep Temiz arkadaşımız var. Recep sezon başından bu yana burada. Ter döküyor, eşini bırakmış daha yeni evli. 4-5 aylık evli, bir sürü zorluklar çekiyor eşinin evli olduğunu öğreniyor sevinemiyor bile. Çünkü evine gidecek yol parası bile bulamıyor” dedi.

“İNSANLARIN BİZİM YERİMİZE KENDİLERİNİ KOYMALARINI İSTİYORUM”
Kaptan Kasım Baş, duygu yüklü açıklamasını şu sözlerle tamamladı:
“İnsanların bizim yerimize kendilerini koymalarını istiyorum. Bizim yerimizde olsalardı ne yapalardı? Örneğin benim babam çiftçi. Ben aileme bakıyorum. Benim aldığım parayla ev geçinecek. Buradan alacağımız parayla bir yatırımız olacak ki bizde bu işten ekmek yiyeceğiz. Çok şey söylediğimi düşünüyorum. Bunları kim kaide alır ve bir şeyler yapar bilemiyorum. Vali Bey bizim yaşadıklarımızın da haberi vardır. Ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı ama Vali Bey’de bu sıkıntıları ve sorunları biliyordur. Az çok gazeteler ve televizyonda durumumuzu takip ediyordur. Gerekirse takım olarak Vali Bey’e çıkıp gideceğiz. Biz aslında şimdi Yozgat maçına odaklanmamız gerekiyor. Benim ve arkadaşlarının performansı konuşmamız gerekiyor. Bunu geçtik Ispartaspor’un geleceğini yarını konuşuyoruz. Ne durumlara düştük…”

Levent DOĞAN

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum