Kazananlar Para Alamıyor!

Show tv'de yayınlanan Yemekteyiz programı yarışmacılara ödüllerini vermiyor mu?

Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Aralık 2010 13:55
Kazananlar Para Alamıyor!

Show TV’de yayınlanan “Yemekteyiz” adlı programın 54’ncü haftasında birinci olan Ceyhun Genç, aradan 1 yıl geçmesine rağmen 20 bin liralık ödülünü alamadığını ileri sürdü. Genç, “Yapılan sözleşmede yarışma sonunda kazanılan paranın yapımcı firma tarafından 1 yıl içerisinde ödeneceği yazıyordu fakat kazandığım ödülü vermediler” dedi.

Show TV’de yayınlanan “Yemekteyiz” programına katılan Ceyhun Genç, Sikayetvar.com’a yaşadıklarını anlatarak program yapımcılarını şikayet etti. Genç, . “Yarışmaya katılırken imzaladığım sözleşmede kazanmam durumunda para ödülünün 1 yıl içerisinde tarafıma ödeneceği yazıyordu. Tam 1 yıl oldu ve hatta geçti ama Show TV para ödülüm olan 20 bin lirayı vermiyor.

27 Kasım 2009 tarihinde programın finali yayınlanmıştı. Paramı almak için aradığımda; ‘Para yok, diğer yarışmacılar da bekliyor, zaman verin, bekleyin’ gibi bir sürü bekletme cümlesiyle karşılaşıyorum. Sözleşme örneğinin verilmediğini hatırlatıp bir kopyasını istediğimde ise çok meşgul olduklarını ve bu konuyla ilgilenemeyeceklerini söylüyorlar. Ayrıca sözleşmelerin kanalda saklandığını ifade ettiler. Bu yarışma programı hala yayında ve hala hem yarışmacılara hem de izleyicilere kazananın para ödülü aldığı şeklinde yanıltıcı bilgiler veriliyor. Show TV sözleşme şartlarına uymayarak kazanılan para ödülünü ödememek için elinden geleni yapıyor” şeklinde tepkisini dile getirdi.

 “Sponsordan Alıyor Yarışmacıya Vermiyor”
Programın sponsor firması ile bu konu hakkında görüştüğünü ve sponsor firmanın kendini desteklediğini kaydeden Genç, şöyle devam etti:

“Sponsor firmayla yaptığım yazışmalarda ise kendilerinin her ay Show TV’ye düzenli ödeme yaptığını bildiren bir cevap aldım. Resmi yollara başvursam mahkemenin isteği üzerine sponsor firma Show TV’ye yaptıkları ödemenin belgelerini sunabileceklerini kaydettiler. Show TV sponsordan parasını alıyor fakat; yarışmacılara ödeme yapmıyor. Ödeme yapılmaz ise dava açmaya hazırlanıyorum.”

“Yarışmacıların Parası Çok Geç Ödeniyor”
Show TV ile yarışmacılar arasında yapılan sözleşmenin bazı maddelerini eleştiren Genç, sözleşme maddelerinde boşluklar olduğu için yapımcı firmanın bunu kötüye kullandığını ileri sürdü. Genç, “Sözleşmede yer alan ‘1 yıl içerisinde yarışmacıya ödenmesi gerekir’ ifadesi kötü amaçlı kullanılıyor. Bir zaman dilimi belirtilmediği için yılın son ayına kadar bekletiyorlar. 1 yıl içinde ise daha önce de ödeme yapılabilir. Her yarışmacının parasını geç ödüyorlar. Ben 2009 Kasım ayı ödülümü alamazken bana 2009 Nisan ayında ödül kazanıp henüz parasını alamayan yarışmacıların olduğunu söylediler. Her programda sahte göstermelik bir çek kullanıyorlar. Program bitişi çeki geri alıyorlar. Kimse bu parayı almadığıma inanmıyor. Kazandığım ödüle güvenerek harcamalar yaptım, ödeyemiyorum. Mağduriyet yaşıyorum” dedi.

Ayrıca, aynı konuda programın 30’uncu haftasında birinci olan yarışmacı da programa katılımının ardından 14 ay geçmesine rağmen 10 bin liralık ödülünü alamadığı gerekçesiyle dava açacağını açıklamıştı.


HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler