Korsan Davulculara Dikkat!

Korsan davulcular, vatandaşlardan para koparmak için kapı kapı dolaşmaya başladı.

Yayınlanma:
Korsan Davulculara Dikkat!

Isparta’da 44 mahallede 80 davulcu çaldıkları davul ve söyledikleri manilerle vatandaşları sahura kaldırıyor.Korsan davulcular, vatandaşlardan para koparmak için kapı kapı dolaşmaya başladı.

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler gereği son 2 yıldır Ramazan ayında davulculara izin verilmemişti. Ramazan ayının vazgeçilmez sembollerinden olan davulcular bu Ramazan ayında mahallerdeki görevlerine geri döndü.

Isparta’nın mahallelerinde görev alacak 80 davulcuya yaka kartı verildi. Ramazan ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde Isparta’da korsan davulcular haksız kazanç elde etmek için para toplamaya başladı.

Davulcular Şikayetçi 

Işıkkent Mahallesinde görevli Selçuk Unan, kendisini Ramazan davulcusu olarak tanıtan bazı kişilerin para toplamaya başladığını söyledi. Unan, “Son günlerde benim görev bölgemde korsan davulcuların para toplamaya başladığını gördük. Başka mahallelerden de böyle duyumlar alıyoruz. Bizler bu işe emek veriyoruz.

Yaka Kartı Yoksa İnanmayın

Sokak sokak, kapı kapı dolaşıp hizmet veriyoruz. Ancak bazı sahtekarların emeklerimizi yemeye çalıştığına şahit oluyoruz. Bir davulcu kapınıza geldiğinde yaka kartı yoksa, kendisini Ramazan davulcusu olarak tanıtıyorsa inanmayın. Üzeri fotoğraflı, Isparta Belediyesi tarafından verilen yaka kartı varsa o kişi mahallenizin resmi davulcusudur. Halkımızdan ricamız buna dikkat etsinler, bahşişler korsan davulculara gitmesin.” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Isparta