Levent DOĞAN Ispartaspor'u Yazdı..

Gazeteci Levent DOĞAN Ispartaspor'u Yazdı..

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Aralık 2010 11:22
Levent DOĞAN Ispartaspor'u Yazdı..

Tarihinin en rezil dönemini yaşayan güller diyarının Spor Toto 3. Lig 2. Grup’taki tek futbol takımı olan Ispartaspor, her geçen gün eriyor. Sezon başından yapılan hataların faturasını ödeyen pembe-yeşilliler, ligin dibinde can çekişiyor.

Ispartaspor, bu durumlara düşmüşse verilen sözlerin yerine getirilmemesi ve iyi yönetilmemesinden dolayıdır. Buna düzenli gelir kaynaklarının olmamasını da ekleyebiliriz. Vali Ali Haydar Öner, takımın kurtuluşu için en büyük çabayı sarf eden ender kişilerden. Geçtiğimiz günlerde Vali Ali Haydar Öner’in makamına gelerek İstanbullu İşadamı Hasan Köstüklü adına açıklamalarda bulunan Mustafa Kaya, kısaca, “Temlikler kalkmazsa bu iş olmaz. Hasan Bey, Ispartaspor’un gününü değil, geleceğini kurtarmak için geliyor” demişti.

Şimdi zaman kavramı çok önemli. Eski futbolcu ve teknik heyetler alacakları konusunda her türlü kolaylığı sağlıyor. Sonuçta temliği olan kişiler belli. Temliği olan eski Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl ve eski Kulüp Başkanı Mehmet Ali Çelik de bu takımın kötülüğünü istemezler. Kaldı ki, sezon başında bu temliklerden dolayı Çelik’in, “Biz bu temliği art niyetli insanların önünü tıkamak için koyuyoruz” demişti. O dönemde Şengöl ve Çelik’in Ispartaspor için yaptıkları ortada. Şimdi eski futbolcuları ikna etmek için baya bir süre geçti, birde yöneticilere de zaman ayırırlarsa çok geç kalınır. Ortaya bir şeyler konulmadan direkt, “Temlikler kalmazsa bu iş olmaz” açıklamasını doğru bulmuyorum. Atakan Yazgan Başkanın da dediği gibi, önemli olan takımın sahaya çıkartılması ve lisans engelin kaldırılmasıdır. Lisans sorunu çözüldüğünde, işler yoluna koyulduğunda temlik sorunu da mutlaka çözülür.

Yaklaşık 1 aydır İstanbullu İşadamı Hasan Köstüklü’nün cevabı bekleniyor.

Şurada ilk yarının bitmesine sayılı günler kaldı ve Ispartaspor ligin dibinde. Pembe-yeşillilerin artık vakit kaybedecek lüksü yoktur. Acil ve acil bu takımın başına kim geçecekse birlik beraberlik içerisinde hareket edilmelidir. Hasan Köstüklü Bey eğer ben bu şartlarda başkan olamam diyorsa da bu takıma destek olmalıdır. Çünkü Ispartaspor’u sevdiği söylenen Hasan Bey’in de eminim ki bu takımın düşmesine gönlü razı olmaz.

Gün bahane, kavga zamanı değildir. Sonuçta eski yönetimin bulduklarını iddia ettiği 500 bin TL’lik teminatta ortaya konulmalı ve Ispartaspor için kampanya başlatılmalıdır. Spor Servisimize “Bir şeyler yapalım. Geçmişte olduğu gibi yardım kampanyası başlatılsın” şeklinde öneriler geliyor.

Dileriz 20 Aralık’ta yapılacak Olağanüstü Kongrede güçlü bir yönetim işbaşına gelir. Eğer şehirdeki dinamikler harekete geçmezse, transferin önü açılmazsa hepimize geçmiş olsun. Ispartaspor’un sahipsizliğine isyan edenlerde sürekli yakınmalarına devam edecekse bugünden itibaren istifa etsin. Çünkü bahane üreten, iş üretemez. Sürekli yakınır ve işinde başarılı olamaz!

Levent DOĞAN

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum