“Makam Dağıtan Değil Hak Arayan Sendika”

Eğitim Bir Sen Şube Başkan Adayı Mustafa Sağlam; “Makam Dağıtan Değil Hak Arayan Sendika”

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Ekim 2018 10:26
“Makam Dağıtan Değil Hak Arayan Sendika”

6 Ekim tarihinde delege seçimine gidip bu delegelerle 3 Kasım tarihinde yeni şube başkanını seçecek olan Eğitim Bir-Sen de yönetime talip olan Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Kurucu İl Başkanı Mustafa Sağlam, ‘Sendika Manifestosu’nu açıkladı.

Eğitim Bir Sen’de kongre heyecanı devam ediyor. Sendika 6 Ekim tarihinde delege seçimlerini yaparak, 3 Kasım tarihinde kongreye gidiyor. Yönetime talip olan Memur sen ve Eğitim Bir Sen Kurucu İl Başkanı Mustafa Sağlam, açıkladığı ‘sendika manifestosu’ ile üye odaklı sendikacılık yapacaklarının altını çizdi.

Mustafa Sağlam, açıklamasında “Makam dağıtan ve sadakati ödüllendiren bir anlayış değil, hak arayan ve liyakati esas alan bir sendikacılık yapacaklarının altını çizdi.

Mustafa Sağlam, “Sendikamızın kurucusu rahmetli Akif İnan’la çıktımız kutlu yolculuğumuzda Eğitim Bir Sen olarak, millet eksenli ve insan merkezli duruşuyla Isparta’da sendikacılığı başlatmak bizlere nasip oldu. Bu seçimde de ekibimle yönetime talip olarak üyelerimiz eksenli sendikacılık yapacağız” dedi.

Sağlam, sendikanın tüm kademelerindeki üyelerine yönetimde yer vereceğini,
makam dağıtan ve sadakati ödüllendirilen sendika anlayışından; hak arayan, liyakate ve adalete önem veren sendikacılık anlayışı ile hareket edeceklerini vurguladı.

Isparta’da yetkili ve etkili sendikacılık yapacaklarını kaydeden Sağlam, “Üyelerimizden ricam hiçbir makamın etkisinde kalmayarak demokrasi şölenine katılmaları vicdanlarının sesini dinleyerek sandıklarda oy kullanmalarıdır” ifadelerini kullandı.

https://www.ajans32.com/egitim-bir-sende-saglam-aday-40497h.htm

İŞTE MANİFESTODAN DİKKAT ÇEKEN BAŞLIKLAR
-Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu, hak ve adaleti esas alan bir dünyanın inşası için erdemli insanlar yetiştirmek asıl hedefimiz olmalıdır.
-Üyelerimizin hepsi bizim için çok değerlidir.
-Belli bir grubun sendikası değil bütün üyelerimizin sendikası olacak
-Üyelerimiz okullarda belli aralıklarla ziyaret edilecek
-Üyelerimizin sıkıntısı ivedilikle çözüme kavuşturulacak.
-Üyelerimize özlük hakları genişletilerek savunulacak.
-Üyelerimiz sendikanın haklarından en üst seviyede yararlanacak.
-Üyelerimize sendika binamızda istekleri doğrultusunda eğitim içi faaliyetler düzenlenecek.
-Her üyemizle ilginecek sorumlu görevliler belirlenecek.
-Liyakat esas alınacak.
-Serbest kıyafet uygulaması direnişi devam edecek.
-İhtiyaç duyulması halinde üyelerimiz arasında ayrım gözetmeksizin yeni uygun konut projesi hayata geçirilecek. Bu projenin her aşaması şeffaf olarak uygulanacak.
-Yardımlaşma sandık projesi hazırlanıp, uygulanacak, üyelerimiz faiz kıskacından kurtararak ekonomik açıdan rahatlaması sağlanacak.
-AVM, seyahat, yakıt istasyonu vs. yerlerle ciddi indirim anlaşmaları sağlanacak.
-Üyelerimiz haksızlığa uğradığında gerekli yerlerle iletişime geçilecek bu haksızlık veya mağduriyet giderilmeye çalışılacak.
- Yönetimde eşit şekilde temsil hakkı sağlanacak.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler